Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Érdekel a filozófia,18 éves...

Érdekel a filozófia,18 éves vagyok, mit kezdjek el olvasni?

Figyelt kérdés
Leginkább a klasszikusok érdekelnek mint Szókratész Arisztotelész, de tudom hogy ez kemény falat lenne. Segítséget szeretnék kérni, ti milyen filozófiai könyvet ajánlotok ami rávezet ez előbb említettekre? hosszú távban gondolkodom szóval ha vannak jöhetnek az ötletek rendesen. Ha lehet valami könnyedebbel szeretnék kezdeni

2018. jún. 21. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Hát belőled jó filozófus lesz, mert már azon el tudsz filozofálni, hogy mikor kezdj olvasni. Érdekel Arisztotelész de azt sem tudod mit meg hogy írt, hiszen nem is olvastál.


Szerintem maradj a kiskegyednél, jobb lesz mindenkinek.

2018. jún. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
2018. jún. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Összefoglaló művel kezdj. Én olvastam Arno Anzenbachertől: Bevezetés a filozófiába. Most nálam van Steiger Kornéltól: Filozófia, tankönyv a középiskolások számára-te már annál idősebb vagy, de ajánlom, lényegre törő, részletes és érthető. Én több mint kétszer annyi idős vagyok mint te, de sokat tanultam belőle.

Aztán haladj időrendben: Platón, Arisztotelész, Hegel, Kant, Schopenhauer, Heidegger-csak pár példa.

Nagyon jó, hogy érdekel a téma, sok sikert hozzá!

2018. jún. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első kommentelő, igazad van nem tudom miről írt Arisztotelész, pont ezért akarom elolvasni. Nem értem mi ezzel a baj :). De köszönöm hogy belekötöttél a kérdésembe és nem tudtál semmi érdemlegeset mondani (Nem filozófus akarok lenni hanem hobbiszinten foglalkozni vele). Köszönöm a válaszokat! 3. kommentelő- Még középiskolás vagyok (évvesztes + 0. osztályba jártam) szóval még aktuális is.
2018. jún. 22. 17:30
 5/6 Gags válasza:
Én ajánlani tudom Jostein Gaardertől Sofie világát. Alaposan bemutatja benne Szókratészt, Platónt és Arisztotelészt is, mindezt bevezetéssel és ha kitartóan olvasod azt is megtudhatod milyen hatást gyakoroltak a későbbi gondolkodókra. (néhány filozófus akikről biztos kapsz elírást benne:Szókratész, Platón, Descartes, Spinoza, Locke, Hume, Kant, Hegel, Kierkegaard, Marx, Darwin, Freud)
2018. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem igazán logikai sorrendben haladtam mikor elkezdtem hobbiból filozófiával foglalkozni de például Marcus Aureliust és Senecát ajánlanám. Esetleg még Epiktétosz kézikönyvecskéjét. Sztoikus filozófia de nekem ezek a kedvenceim között vannak.
2018. júl. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!