Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az inkvizíció, a középkor,...

Az inkvizíció, a középkor, ókor és a 20. századi diktatúrák idejében ugye előszeretettel alkalmazott a hatalom kínzást, kínvallatást. A nők vagy a férfiak bírták jobban a tortúrákat, illetve a nőket is nagyon kegyetlenül megkínozták?

Figyelt kérdés
Nehéz kérdés, tudom. Nem is lehet rá egykönnyen válaszolni, de engem érdekelne, hogy néhány itteni fórumozó, aki jártas a történelemben, az mit gondol erről. Nem rég olvastam el a Kínzások és a Kivégzések története című könyvet, de ezek a kérdések nem merültek fel a témával kapcsolatban, pedig ez is érdekes dolog lehet.

2018. júl. 4. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Honnan a francból tudjuk? Valószínűleg itt te értesz a témához a legjobban.
2018. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz a kérdés, meg eleve nem lehet összehasonlítani semmit.

Az inkvizícióról szólva vannak adatok nőkről, nem túl sok, de egy pár, akik kibírták a legkeményebb procedúrát is, mert voltak fokozatok, férfiról tudtommal nincs, de az a pár egyedi eset nem bír jellemző erővel általánosságban.

A modern módszerek mások voltak, mivel a cseka nem kimondottan fenyegetésképp, vagy kínzásképpen alkalmazta a gyakorlatot, hogy a bűnösnek talált nők gyermekeit is lágerbe zárták, mint osztályellenség ivadékát, a nők jobban ellenálltak, amíg a férfiak igyekeztek magukra venni a vétket, ha a családjuk és barátaik megkímélésére esély volt, mert volt időszak, amikor nem feltétlen ítélték el a hozzátartozókat férfi vádlott esetében.

Így bizonyos szempontból érthető a nők nagyobb ilyen jellegű ellenállása ekkor, de más jellegű kihallgatási módszerek voltak férfi, nő esetén, a nőkre jobban hatott a megszégyenítés például, de a vallatási, kínzási módszerek nem etikai, hanem hatékonysági szempontok alapján voltak meghatározva, így általánosságban lehet mondani, hogy nem volt különbség.

Nem azért alkalmaztak kissé más módszert, mert mondjuk a nőkre jobban, vagy kevésbé hatott a fizikai verés, vagy kín, hanem mert találtak jobb módszereket és csak azután léptek fel ellenük más módon, ha az nem vált be, de alig, alig tudunk olyan esetről, akik mindennek ellent tudtak állni, gyakorlatilag szinte senki.

2018. júl. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Jano Donis válasza:
A kinzasban nem tudom mi lehet izgato, de azt tudjuk, hogy az esetek nagy reszeben halalra gyepaltak a not is es a ferfit is. Szerintem azonos teljesitmenyt mutat fel, azonban a kinzo szemely farka tuti kokemeny lett, es biztos, hogy nemi eroszakot is kovettek el, mindket nem ellen. Ez a termeszetes. Pl. Iranba ne kerulj a rendorsegre mert megdugnak.50 en. Nokent es ferfikent is.
2021. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!