Szerintetek lehet köze a filmeknek ls sorozatoknak ahhoz, hogy sok, és mintha lassan egyre több lenne a tidományellenes ember (pl. oltásokkal kapcsolatban)?

Figyelt kérdés
Szerintem igen, mert a filmekben és sorozatokban a tudósok mindig őrültek, erkölcstelenek, bunkók, depressziósak vagy két lábon járó szerencsétlenségek, és a filmek jobban befolyásolják az emberek gondolkodását, mint elsőre gondolnánk. Itt van egy jó példa arra, hogyan befolyásolják a filmek, történetek az emberek gondolkodásmódját: [link]

2018. aug. 3. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek. Sajnos egyre több ember hiszi, hogy amit Hollywood produkál, az a valóság.
2018. aug. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, de engem csak egy orvos által írt könyv próbált eddig lebeszélni az oltásokról... Ez nem feltétlenül tudományellenes. Szeretek tudományos könyveket olvasni és sokkoló, mennyire gyerekcipőben jár még az ember. Pár évszázada a legnagyobb marhaságokat hitték az orvostudományban is itt-ott... Az utóbbi időben persze sokat fejlődött számos tudományág, de azért még vannak fehérebb foltok bőven s állítólag az oltások is ilyenbe esnek. Én mint laikus, ugye, nem tudhatom, mi az igazság.


A dicső homo sapiensnek még a saját működéséről sincs elég fogalma, arról is összevesznek a tudósok, hogy mi az egészséges táplálkozás...

2018. aug. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2:

Őszintén, nekem ez olyan "A tudomány nem tud mindent, ezért hülyeségnek tartom" felfogásnak tűnik. Szerintem a tudomány pont azért jó mert változik, mert hajlandó elismerni, ha téved.

2018. aug. 3. 23:44
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyre több lesz a felvilágosult józan ember
2018. aug. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mojjo ***** válasza:
100%

@2:

"Én mint laikus, ugye, nem tudhatom, mi az igazság"


Ez - sajnos - nagyon igaz. És pont ezért szörnyű és nem kicsit veszélyes, hogy olyan könyvek jelenhetnek meg, mint pl amit említettél. Neked nem tisztes tudni, hogy miben és miért ferdít, vagy hazudik direktben egy ilyen könyv, viszont az a tény, hogy orvos írta, azt sugallja, hogy megbízható forrásból tájékozódsz az olvasásakor - közben meg rútul átvernek.


Amúgy de, ezek áltudományosak, minden ízükben. Egyrészt direktben téves, hamis állításokat fogalmaznak meg, másrészt önmagukban igaz, valós adatokat/tényeket értelmeznek teljes mértékben félre. Sem a tudományos módszertannak, sem pedig a tudományos ismereteinknek nem felelnek meg ezek.

2018. aug. 4. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Alex Fly ***** válasza:
100%
Vagy inkább fordítva: az alapvetően piacról élő filmek és sorozatok kiszolgálják a tudományellenes átlagember igényeit és azt nyújtják neki, amit elvár. Persze ez pozitív visszacsatolásként is működik...
2018. aug. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt tudjuk, hogy a középkorban az orvosok gyakran mérgezték a pácienseiket, mert felfedezték például az arzén jótékony hatását egyes esetekben és nyakló nélkül alkalmazták mindenhol, vagy amikor divatba jött az érvágás, akkor az volt a kúra mindenre, még ha belehalt is a betegük.

Ma már messze vagyunk ettől, bár akad időnként kissé hasonló eset, most volt, hogy az általam is szedett vérnyomás csökkentőt kivonták a forgalomból, mert rákkeltő, de ez csak a kínai gyártó hanyagságát jelzi, az eredmény ugyan majdnem ugyanaz, de mégis nagy a különbség, mert csak trehányságról van szó, amit szerencsére fel is fedeztek.

A beszedett gyógyszereknek is van mellékhatása, esetleg néhányan pont ettől kampecolnak be, de a tömegek nélküle biztosan sokkal jobban hullanának, az orvos (és a beteg) felelőssége, hogy pont mit szed.

Egyébként nem a tudomány szakembereivel van a baj, hanem azzal, hogy mire és kik alkalmazzák a felfedezéseket, a hadiipar, vagy a lelkiismeretlen gyártók, termelők, akiknek csak a maguk haszna számít és a legjobb dolgokból is képesek rosszat kihozni.

2018. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. A scifik miatt egyre menőbb tudósnak, vagy mérnöknek lenni.


Pl én csak emiatt lettem kutató...


Honnan veszed ezt a nagy általánosítást amit írtál?


Pl Csillagkapu, Star Trek, Big Bang Theory plusz számtalan mozi teszi menővé a tudományt.

2018. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

"... mert a filmekben és sorozatokban a tudósok mindig őrültek, erkölcstelenek, bunkók, depressziósak vagy két lábon járó szerencsétlenségek, és a filmek jobban befolyásolják az emberek gondolkodását, mint elsőre gondolnánk..."


Pedig ilyenek a valóságban is ! Nekem elhiheted,m fizikus vagyok. A legtöbb akadémikus amellett hogy szűklátókörű, begyepesedett, el sem olvassa azt a cikket, ami neki nem tetszik lenéz mindenkit és semmi újjat nem fogad el.


Nem zörög a haraszt, ha nem fújj a szél.

2018. aug. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Alex Fly válaszán érdemes elgondolkodni.

Ahány Batman filmet láttam, ott zömmel tudós volt a főgonosz, de minimum értelmiségi.

Fo$ott képregények, filmek mind ezt sulykolják.

A kígyó úgy a saját farkába harapott, hogy már nem tudom megállapítani, mi volt előbb.

A gonosz tudóssal rémisztgetés, vagy az igény rá?

2018. aug. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!