Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek predesztinálva...

Szerintetek predesztinálva vagyunk bizonyos sorsokra annak függvényében, hogy ki mivel született?

Figyelt kérdés

Ezért nem sok választásunk van, olyan életpályát kell bejárnunk amely összhangban van mind külső mind belső adottságainkkal? Tudom nagy divat a sors kérdését elvetni manapság, ám ha jobban megvizsgáljuk azért nem sokat tehetünk ellene, hiszen korlátozott képességeink, erőforrásaink vannak.


Például ha valaki csak sportban jó, akkor a választási lehetőségei kimerülnek abban, hogy milyen sportot űz.


Ha valakinek csak matekból jó, de pocsék szónok akkor ismét csak néhány választása van.


Ha valakinek nincs tökéletes arca nem lehet tv bemondó, modell, énekes stb.


2018. aug. 5. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahogy te feltetted ezt a kérdést, az em a Tudományok kategória témája.


A tudomány jelenlegi eredményei e kérdéskörben:


van statisztikai összefüggés az életpálya hossza, devianciára és megbetegedésekre való hajlam közt és aközött, hogy tervezett gyermeknek született-e v sem az illető


van statisztikai és empirikus összefüggés aközött, hogy hanyadiknak született a gyermek a testvérei között, ill. aközött, hogy bizonyos személyiségjegyek megjelennek-e nála


van statisztikai összefüggés a homoszexualitás megjelenése és aközött, hogy a gyermek hanyadik fiúgyermek volt a többi fiútestvére között

2018. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1


A kérdést tudományosan is lehet elemezni, hiszen meg lehet vizsgálni a tényezőket és az kimeneteleket. Nem valamilyen ezotérikus válaszra vágyom.

2018. aug. 5. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Az egy dolog, hogy a képességeid befolyásolnak vagy befolyásolhatnak azzal kapcsolatban, hogy milyen munkát végzel a későbbiekben vagy milyen hobbijaid lesznek, de nem szűkítik le a kört annyira, hogy ne legyen választási lehetőséged.


Én például nagyon szépen rajzolok, jó a kézügyességem, kreatív vagyok. Régebben a hobbijaim voltak: rajzolás, festészet, fotózás, versírás. Mindig közelebb álltak hozzám a humán tantárgyak, mint a reálok. Ilyen tipikus kis fura elvont művészlélek voltam. Mindenki úgy gondolta, hogy majd valamilyen művészeti irányon fogok továbbtanulni is és a munkám is ezzel kapcsolatos lesz.


Aztán mi lettem? Könyvelő, számviteli munkatárs. Pedig a számvitelt meg úgy egyáltalán a számokat egész életemben gyűlöltem. Matematikából pedig megbuktattak az egyetemen sorozatban háromszor is.

2018. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyen ertelemben igen. A szomszedom vakon szuletett, ebbol kifolyolag biztos nem lesz se pilota, se idegsebesz, se felderito a seregben.
2018. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kiindulási pont van predesztinálva. Milyen génekkel, milyen körülmények közt születsz. Az, hogy hová lyukadsz ki, az nincsen, hiszen minden kiinduló helyzetből végtelen sok féle későbbi állapotot lehet kihozni.
2018. szept. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!