Mire nem igaz az ezség?

Figyelt kérdés

2018. aug. 9. 09:48
1 2
 1/14 Wadmalac ***** válasza:
86%
Sajnos nekem még a keresőszavak alapján sem esett le, mi akart lenni az ezség.
2018. aug. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Wadmalac ***** válasza:
53%

Oké, azt hittem elírás, de a thisness után már tudom, hogy nem.

Def. szerint az ezség csupán egyetlen dologgal való azonosságot jelent. Nem nagyon lehet másra értelmezni, mint a saját magával való egyezésre.

Mit értesz azon, hogy mire nem igaz?

Mert ugyebár csak a saját magammal való azonosságomra igaz, semmi másra.

2018. aug. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
egészségedre!
2018. aug. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mire nem igaz, hogy azonos lenne önmagával? (metafizika)
2018. aug. 9. 10:22
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

Semmi sem azonos önmagával, mert mire a második hivatkozást kimondod az első már megváltozott.


Nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba. (Epheszoszi Hérakleitosz)

2018. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wadmalac ***** válasza:
59%

"Mire nem igaz, hogy azonos lenne önmagával? (metafizika)"


Gondolom, ha metafizika, akkor tudományos jellemzők nem játszanak. Akkor mik legyenek a vizsgálati szempontok?

Definiáld az általad jelenleg értendő azonosságot.

2018. aug. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Attól, hogy metafizikai filozófia, még lehet tudományos igényességgel vizsgálni a kérdést, úgy vélem rosszak a prekoncepcióid, melyekkel tudománytalannak bélyegzel dolgokat(, de ez ezen a fórumon általános probléma).

Van egy olyan tézis, hogy minden azonos önmagával. Nagyon egyszerű a kérdésem, nem tudom mit nem lehet ezen érteni - olyan dolgot keresek, amire ez nem igaz. Adok annyi szabadságot a válaszadással, hogy az önazonosságot ti definiálhatjátok.

2018. aug. 9. 11:21
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
67%

"úgy vélem rosszak a prekoncepcióid, melyekkel tudománytalannak bélyegzel dolgokat"

Hmm, ha a hazajáró szellemet kilóban kezdjük mérni, az nem teszi tudománnyá. :)


"Adok annyi szabadságot a válaszadással, hogy az önazonosságot ti definiálhatjátok."

Pont ez az, ami a visszakérdezésem lényege volt. Az önazonosság definíciója nélkül teljesen értelmetlen.

És ha ebben neked nincs kijelölt irányod, akkor a kérdés értelmetlen.

Az azonosságra lehet szempont az egyforma ruhától a szubatomi azonosságig minden.

2018. aug. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Senki nem is beszélt itt szellemekről. :)

Jó, akkor adok egy lehetséges kiindulási alapot: Az azonosság legyen numerikus azonosság.

2018. aug. 9. 11:34
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Jól érzem, hogy ez a háromszoros negálásos kérdés ikertesója? :D

Ahhoz, hogy egy fizikai dologra ez ne lehessen igaz, kell lennie egy másik ugyanolyan dolognak ugyanott és ugyanakkor, objektív megkülönböztető tulajdonság nélkül.

Gondoltam rá, hogy esetleg ha 2 atom a téridő egy konkrét pontján azonos valószínűséggel tartózkodik (mivel diszkrét pozíciójuk nincsen), akkor a megkülönböztethetetlenségük miatt teljesül az elvárás, de tulajdonképpen az önazonosságuk ettől még megmarad, csak kibővül az egymással való azonosságukra is.

Amivel esetleg feloldható, az a szubjektív világegyetem. Ha minden megfigyelő külön valóságot kap a téridő ugyanazon felületén, akkor ami neked "ez", az senki más számára nem ugyanaz. Ha nincs objektivitás, nem létezik ezség. (Szerintem)

2018. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!