Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kapitalista rendszerben van...

A kapitalista rendszerben van esély arra, hogy jólétünk növekedjen?

Figyelt kérdés
Hiszen álralában a bérek növekedését az árszínvonal növekedése követi, illetve nehány év gazdasági bővülése után szabály szerint erős recesszió kövekezik.
2018. aug. 17. 08:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%
Van. Most is kapitalista rendszerben élünk.
2018. aug. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

1


Tudom. És növekszik jólétünk?

2018. aug. 17. 08:12
 3/22 anonim ***** válasza:

Az enyém igen.

A tied nem tudom.

2018. aug. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

3

Szuper!


Mit csinálsz, lopsz?

2018. aug. 17. 09:02
 5/22 anonim ***** válasza:

Én nem lopok, hanem dolgozom, és nő.


Nagy lúzer az, aki nem képes manapság növelni az életszínvonlát. Magadban keresd a hibát, ha neked nem megy.

2018. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Elveszem tőled :)
2018. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

6


Hát épp ez az, hogy a kapitalista rendszerben csak akkor tudod növelni az életszínvonaladat ha mástól elveszed azt.

Ez a verseny, konkurencia eredménye.

2018. aug. 17. 09:42
 8/22 anonim ***** válasza:

Minden társadalmi rendszerben csak azt lehet elosztani, ami rendelkezésre áll.

Az erőforrások korlátozottak, ezért igaz az, hogy csak a másik rovására tud valaki jelentős haszonra szert tenni, de a szocializmus ez irányú fékjei a gazdaságot is fékezték. amelynek teljesítménye elmaradt a kapitalista világhoz képest.

A nagyobb teljesítmény nagyobb szociális hálót eredményezett és a személyes boldoguláshoz szükséges az egyén tevékenysége, az alkalmazkodás a lehetőségekhez.

A sült galambot senki nem várhatja a szájába, azért tenni kell, de minden társadalomban megvannak a korlátok, a kiugró példák csak kevesekre értelmezhetők és csak a többiek kárára valósulhatnak meg.

A kapitalista világban először össze kell gyűjteni annyi tőkét, hogy saját vállalkozásba kezdhessen valaki, ezt termelőeszközbe, vagy áruba fektetve lényegében kockáztatni kell és az adott állam szabályai szerint működtetni, akkor lehet egyre többet kaszálni, kizsákmányoltból kizsákmányolóvá előlépni, de ügyesen kell csinálni, mert könnyen elvesztheti bárki a befektetett megtakarítását, vagy a kölcsön összegét, amit másoktól kapott.

Mindenesetre a szocializmusban erre nem, vagy alig volt lehetőség, de itt van.

Dolgozz másoknak, vagy magadnak, ha tudsz és van esélyed a jóléted növelésére.

2018. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Wadmalac ***** válasza:
100%

A kapitalizmus lényegét sem fogtad fel, vagy leragadtál a lenini értelmezésnél.

Nem elfelejtendő, hogy az arra az értelmezésre épülő rendszer, a kommunizmus, szocializmus sokszorosan megbukott, éppen ,mert nem vette figyelembe az emberek magánérdek-orientáltságát és magánérdek-motiváltságát.

Éppen a kapitalista rendszer az, ami kihasználja az emberek önérdek-orientáltságát és annak révén képes társadalmi szinten is profitáló gazdaságot létrehozni.

És ennek bizony keményen része a piaci verseny, mert az motivál gazdaságosabb, gyorsabb, több termelésre.

A szocializmusban mindez hiányzik, a motiváció csak a nagy közösségi idea, ez hangyabolyban működik, de embernél nem.

A rendszer elpang és nem fejlődik, nem optimalizálódik, sőt, hanyatlik.


Lehet rajta durrogni, hogy a politikusok, nagyiparosok stb. degeszre szedik magukat, de pont az erre motiváltságuk vezet a TE egyre jobb megélhetésedhez is.


Az a baj, hogy az ember a lassan, szinte észrevétlen folyamatos javulást simán elkönyveli tudat alatt annak, hogy nem változik semmi, sőt, romlik.

Fenét.

Csak a kicsit jobbat olyan gyorsan megszokjuk, hogy nem látjuk.

Persze, hogy mindenki gyorsabb javulást szeretne.

Csak amíg az 50 évvel előttünk járó államokhoz viszonyítunk, sosem fogunk igazi fejlődést látni, mert ők sem állnak le bevárni minket.

2018. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Wadmalac


Légy őszinte, az a javulás (reálértéken vizsgálva) amit az ember 30-40 év alatt megtapasztal az lepkepurc. A változás annyira lassú, hogy már-már elhanyagolható, ezért egy ember számára az egyetlen megoldás a másoktól való zsákmányolás mintsem 30-40 évet várni a sültgalambra amíg “mindenki jóléte” felzárkózik.


Sokkal jobban élünk mint 30 éve. Fenéket, egy picivel tán.


Vedd Kínát példának amely évente 8-10 %-al bővült az elmúlt 20 évben. Meggazdagodtak a lakosok? Nem...eltelt max a fiatalságuk de még mindig szegények és macskát/ kutyát esznek.


Akkor vegyük azt, hogy 100 év múlva milyen jó lesz majd az unokáinknak mert addigra bombaerős gazdaságunk lesz, egetverő életszínvonal. Lehet hogy papíron a GDP nagyobblesz jóval de mint általában az ember ebből semmit nem fog megérezni a mindennapjaiban...mert növekednek az árak és amit megvásarolt folyton cserélni kell( lásd okostelefonok megtervezett 2 éves élettartama). A fizu nő papíron de az infláció 90%át felemészti ugyis a növekedésnek.


Ez a rendszer úgyis el fog bukni előbb utóbb mert kapzsi embereket nevel akik egymást egy nap úgyis szétbombázzák majd. Ráadásul a föld adóssága megegyezik a föld GdP-vel. A növekedést az adósság hajtja, cskhogy ez nem mehet a végtelenségik és ez a rendszer összeomlik...katasztrófális véget érve.

Most nem akarnak az emberek elgondolkodni, hogy miért nem jó, de majd rá lesznek kényszerülve a semmiből előlről kezdeni.

2018. aug. 17. 11:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!