Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen társadalmi és filozófia...

Milyen társadalmi és filozófiai témákat tudtak, amiken érdemes filozofálgatni, érdemes elgondolkodni, esetleg érdemes róla kisebb szöveget, véleményt írni, vagy videót készíteni?

Figyelt kérdés
2018. okt. 11. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem így működik. Akkor érdemes valamiről véleményt nyilvánítanod, ha a véleményed értékes, nem akkor, ha a téma.
2018. okt. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet ezzel. Legalábbis nem teljesen értek egyet. Ha a téma érdekes, akkor mindenképpen érdemes minél több különböző véleményt meghallgatni, minél többet agyalni rajta.


Még mindig várok ötleteket.

2018. okt. 11. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:

A helyzet az kérdező, hogy e téren az agyalás a tökéletesen fölösleges időtöltés. Nem agyalni kell, hanem a témát módszeresen megvizsgálni, hiányos részeit kiegészíteni, ellentmondásait feloldani, és megvizsgálni, a maga nemében teljes-e.


Társadalmi témát akarsz? Cigánykérdés. Csak szinte az egész Magyarország foglalkozik vele, akár magyar, akár cigány. Aztán semmire se megy. De itt is találsz rengeteg kérdést, ami e témával foglalkozik, bődületes baromságokat tényként igazságként kezelve. Megoldást eddig egyet láttam, ami számtalan változatban fordul elő attól függően, mennyire szégyellős az illető. Mégpedig azt a megoldást: irtsuk ki. Fölöttébb elegáns.

Szóval agyalj rajta, láthatod, érdemes, mindenki ezzel foglakozik.


Kell még? Oktatáspolitika, egészségügy helyzete, foglakoztatás, gazdasági szerkezet - mind társadalmi hatásokkal, mégpedig igen nagyokkal és fontosakkal.


Nem elég? Liberalizmus. Mi a jó és mi a rossz oldala? Miért? Mennyire hasonlít az elmélet és gyakorlat? Jobboldaliság. A kérdések azonosak. Baloldaliság. A kérdések azonosak. A két utóbbinál egy fontos új kérdés: hogyan értelmezhető ma? Mert ahogy addig, az használhatatlan.


Másik filozófia? Gyakorlati? Mi a filozófia szerepe a társadalom működtetésében, mi a jó működési mód egyáltalán?


Csak agyalj rajtuk. Ha eredményre jutottál, szólj. Ne enekm, Stockholmban a Nobel Bizottságnak. Külön külön, ahányra jó választ adsz, annyi Nobel díj néz ki. Te leszel a világbajnok.

2018. okt. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondok én egy érdekes dolgot, ami régóta foglalkoztat és bőven lehetne számos módon alkalmazni.

Motiváció!

Bizony, széles körről van szó, ki lehet dolgozni számos helyzetre módszereket, fogásokat.

Például oktatás: melyik a jobb módszer, szájbarágóan mindent részletesen elmagyarázni és ugyanazt szigorúan számon kérni, vagy egy alaptudás után úgy felkelteni a figyelmet, hogy maga az oktatott járjon utána a felmerülő kérdéseknek. Ez súrolhatja a zsenik kinevelése kategóriát.

Gyerekek nevelése: Mi a jobb, a büntetés, a tiltás, vagy a bizalom és a jó példa, a motiválás, hogy maga a gyermek akarjon olyanná válni, amilyennek szeretnénk nevelni.

Propaganda: Mennyire kell sulykolni a meggyőzést, hol az a határ, amikor visszájára fordulnak a szólamok? Finomabb propagandával elkötelezettebbé lehet tenni embereket, mint állandó, unalomig ismert igazságokkal, amelyek egy idő után leperegnek mindenkiről.

A tömegek érdekeltté tétele a mindennapi problémák felé.

Nem mondom, hogy nincsenek erre már kidolgozott módszerek, több, kevesebb sikerrel, mint reklám, propaganda, rendőrség, katonaság hierarchia sulykolás, börtön házirend, vállalati munkarend, fegyelem betartatás, stb..., de a motiváció alig szerepel a legtöbb helyen, pedig különféle módokon jelentős haszon, előrelépés következhetne belőle.

2018. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm! Ezek nagyon jó témák, érdemes rajtuk elgondolkodni! Sok nem hétköznapi ötletem van ezzel kapcsolatban.
2018. okt. 12. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!