Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Odüsszeusz utazása a valóságba...

Odüsszeusz utazása a valóságban is megtörtént?

Figyelt kérdés

Találtam egy jó kis térképet hogy talán ez lehetett az útvonala:

[link]

De ebből mennyi a valóság?


2018. okt. 15. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Kb. annyi mint Szindbád utazásaiból.

Az Iliász is megtörtént, de messze nem úgy, hogy az istenek is egymást ölték a csatatéren (ha halhatatlanok, mi a fene értelme van?)

Biztos, hogy létezett Odüsszeusz nevű uralkodó, és harcolt Trója alatt. Az is bizonyos, hogy sokat utazott. De a küklopszok, szirének stb. merő hozzáköltés, fantáziálás.

2018. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Azért nem egészen.

A gibraltári szoros sziklái ihlették a sziréneket. Kb. hasonló nehéz és veszélyes volt átjutni ott.

2018. okt. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
pedig van benne igazság. Valami kincset találtak meg az odüsszeia alapján valami tudós, még régebben hallottam
2018. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Egyes kutatók szerint különben az ilyen típusú térképek aligha pontosak, Homérosz feltételezett idejében ugyanis a Földközi-tenger nyugati medencéjének partvidékét már nagyrészt a föníciaiak dominálták, ezért a görögök rálátása a zónára kevésbé volt világos.
2018. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
2018. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem. Ha a mű irodalmi értelmezését nézzük, akkor azért született a mű, hogy kifejezze a kialakuló poliszok életfelfogását, hogy nem az istenek kénye-kedve szerint élnek az emberek, hanem a szerencsét vagy a balsorsot a saját kitartásuknak, munkájuknak vagy balgaságuknak köszönhetik (ez a kialakuló polgári eszmény). Ez mögé tolták az irodalmi vázat, és mivel az Íliász volt a legnépszerűbb írás, a gyerekek is azon tanultak olvasni, kézenfekvő volt, hogy egy Íliász-folytatás testesítse meg az új "polgári"-eszményt. Mivel a görögök nagy hajósok voltak, és biztosan sok történetük volt a hajótörésekről, eltévedésekről a nyílt tengeren, eltűnt, majd sok idő múlva visszatért emberekről, valamint biztos sok hajós elment messzi földekre, és amikor otthon elmesélte a tapasztalatait, jó sokat lódított szörnyekről, mindenféle lényekról, így ezekből az alapanyagokból összeállt az Odüsszeusz-történet.
2018. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

biztosan volt valóságalapja, de Homérosz jó alaposan kiszínezte a dolgokat utólag egyszemű óriásokkal, a szelek királyával, meg minden ilyen ókori szájenszfiksönnel

tehát amit Homérosz leír, azt kezeld egy jó nagy csipet sóval

lehet engem is lepontozni az álomvilágban élő fogyatékosoknak, szeretem látni ha igazam van, beismerni úgyse fogják még saját maguknak se, mert az ugye derogál...

2019. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kell hogy legyen valós alapja, sokáig Tróját is csak tündérmesének gondolták, aztán egy régész mégiscsak rábukkant


Az a baj hogy a történet igazságtartalmát ennyi évvel később már egyre nehezebb kihámozni mert ahogy haladunk visszafele az időben, a történelemben egyre nagyobb molyrágások vannak, meg aztán, azóta már kismillióan lefordították, átdolgozták, ki tudja, mit tettek bele, vettek ki belőle, hogy eladhatóbb legyen...


Lehet hogy egy kutyaközönséges hajóskapitány anno egyszer tengerre szállt, és mivel írói ambíciói is voltak, a hosszú és unalmas hajókázás során kitalált mindenfélét magáról, meg az utazásairól, aztán az utókor számára az a lenyomat maradt, hogy egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Odüsszeusz, aki ezt meg azt meg amazt csinált, és a végén hazatért...manapság tömegével vannak sorozatok meg rajzfilmek mindenféle Szerencsétlen Nyomi kalandjairól, amik soha nem történtek meg, csak épp kereslet van rá, és mint tudjuk, akkor lesz kínálat is


Jújújújú! Most engem is le fog pontozni a sok sutyerák, mert szétvertem a rózsaszín vattacukor kis világukat, és a csúnya-búnya rögvalóság kemény talajára pottyantak, megütötték magukat, brühühühühü :'(((((((((((

2021. jún. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!