Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a különbség a relatív és a...

Mi a különbség a relatív és a komparatív előny között?

Figyelt kérdés
Az abszolút és komparatív előny közti különbséget értem, de a relatív előnyt nem tudom hova tenni, pedig az előbbi kettőtől elkülönülő, definiálandó fogalomként szerepel a tanárom által összeállított listán.

2018. okt. 22. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Itt igen jól elmagyarázzák az első almás-ruhás példában.

[link]

2018. okt. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár nekem ez alapján úgy tűnik, mintha a relatív és a komparatív előny ugyanazt jelentené.
2018. okt. 23. 13:14
 3/4 Vree ***** válasza:
35%

Én sem tudok róla, hogy lenne ilyen nevű külön fogalom, tehát az a "relatív előny" valszeg elírás. Tanártkéne megkérdezni róla.


Egy ilyet találtam:

[link]

ami úgy írja le, hogy mennyivel előnyösebb egy termék a vásárlóinak, mint a többi vetélytárs márka (ennek a mértéke lenne a relatív előny). De fogalmam sincs, a te tanárod könyvében ilyen jelentésben szerepel-e. Ez nem éppen egy ritka szóhasználat...

2018. okt. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Relatív előny alatt a viszonylagost értik, valaki így mondja, valaki úgy mondja.


Nem akarok saját példát kitalálni, ezért beidézem ezt:


"Egy relatív (viszonylagos) előny, azaz olyan előny, ami abszolút értelemben véve hátrány. Én úgy szoktam fogalmazni, hogy annak van valamiban komparatív előnye, aki az adott dologban kevésbé van lemaradva. Pl. ha Kati kétszer olyan szép, mint Panni, és háromszor olyan gyorsan fut, akkor Katinak mindkét dologban abszolút előnye van, viszont Panninak szépségben komparatív előnye van, mivel ebben a dologban kevésbé van lemaradva Kati mögött, mint a futásban."

2018. okt. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!