Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért vannak tele erőszakkal...

Miért vannak tele erőszakkal a filmek, könyvek és videojátékok?

Figyelt kérdés
A valós világban talán nincs elég erőszak?

2018. nov. 14. 19:18
1 2
 1/12 LeonScottKennedy ***** válasza:
73%

Mert milyenek legyenek?

Ha minden családbarát lenne kiveszne a dolgokból az érték, a színvonal. Már így is pl. a Star Warsot megölte az eltúlzott polkorrektség és SJW hülyeségek.

Ajánlom figyelmedbe ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=CQHbOWJ_Ilc

2018. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Vree ***** válasza:
23%

Az egyik elmélet az, hogy az embereknek szükségük van rá,hogy az agresszív ösztöneiket ki tudják élni valahogy, és ezt a társadalom ilyen senkinek nem ártalmas módon biztosítja nekik.


A másik elmélet, hogy az írók laposakés fantáziátlanok.


Mondjuk azt nem értem, hogy hol olvastál erőszakos könyvet?

És téged soha nem érdekelta harc, az izgalom, az akció?

Ha jobban megnézi az ember, nagyon sok "akciódús" alkotásvalójában ártalmatlan, senki nem sérül meg bennük igazán tartósan, az egészből egy játék lesz.

2018. nov. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 LeonScottKennedy ***** válasza:
54%

"A másik elmélet, hogy az írók laposakés fantáziátlanok."


Az egy dolog, hogy sok író fantáziátlan, de a kérdésre nem ez a megfelelő válasz.

Ha szemügyre vesszük pl. a videojátékokat, játékmechanikák, történetmesélés szempontjából, mit lehet kihozni pl. egy játék engine-ből, mit csináljon a játékos a játékban? Sétálgasson, családbarátkozzon vagy mi? Persze van a családbarát verzió, ott vannak a sportjátékok, autóversenyzés, fifa, stb..., ezek is jó játékok, de az igazán értékes játékokban mit csinál a játékos? Általában gyilkol. Pl. ha megnézzük a Mass Effect szériát, ami a videojátékipar űr sci-fi zászlóshajója még mindig, úgy is, hogy az Andromeda fogadtatása nem volt a legjobb, azok a játékok nagyon is értékesek, színvonalasak, mert nagyon jó a történetmesélés, maga a sztori, a karakterek közti interakció, és az rpg elemek, hogy a te döntéseid befolyásolták a játék végkimenetelét. Viszont te a játék nagy részében tulajdonképpen két dolgot csinálsz, vagy felfedezel (mész A-ból B-be), vagy gyilkolsz, mert a játékmechanikák ennyit engednek meg, és nem is lenne értelme, ha többet engednének. Tehát videojátékok esetében ez leginkább a játékmechanikák korlátozottsága miatt van, ami nem probléma, mert mi a francot csinálnál egyébként is egy játékban?

Filmek esetében, ahogy az előttem szóló is írta, és amivel én is egyetértek, hogy egy filmtől azt várom, hogy felizgasson (mármint nem erotikusan), izgulni akarok a karakterekért, akciót akarok látni, nekem pl. elég unalmas és átlagos egy életem van, nem ezt akarom viszont látni akkor is, ha moziba megyek a pénzemért. És nem is fostos családbarát gagyi tartalmat akarok látni, hanem komoly tartalmat, ami nagyon gyakran, ha nem is minden esetben, de erőszakos tartalommal jár.

Én így látom a dolgokat, a könyvek esetében pedig ez triplán igaz, ha már olvasok, akkor már tényleg legyen valami izgalmas könyv, amiben történnek durva dolgok, máskülönben elalszok rajta.

2018. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Mert az erőszak izgalmas. Stimulálja az embert, azonnali érzelmi reakciót vált ki. Mióta léteznek történetek, azóta szerves részüket képezi az erőszak. A Gilgames-eposztól kezdve a trójai háborún keresztül a Rómeó és Júliáig meg a Bosszúállókig. Az emberek DNS-ébe van kódolva, hogy azonnal gyorsabban verjen a szívünk az erőszak láttán. Ugyanez a szex, a halál, a gazdagság/szegénység, a tűz/robbanások, stb. stb. stb.
2018. nov. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vree ***** válasza:
0%

Na úgy látom,kérd.nek nem érdemes válaszolni mert csak lehúzza a %unkat...

Vagy megint troll raid áldozata lett a GYIK, nemtom.


"a játékmechanikák korlátozottsága"

Te meg mi a #&@ról beszélsz?

Nem a 8as években vagyunk, ahol egy 8 bites kazettára kellett mindennek felférnie, a mai játéktervező böngésző flashben is olyan színes-szagos milliós bontású játékot ír, amilyet akar, nem korlátozza semmi. Max a pénzhiány, nade nem kell mindjárt milliós grafikus engine-kben gondolkodni, a retro indie játékok (primitív kód és grafika, de kreatív ötletek) reneszánszukat élik.


Also #2es fura fogalmad van az "értékes" játékokról.


A lövöldözés az mire nevel? Felpörget, jó az adrenalin, kicsit kiszakít az unalomból, már akinek a valódi élete unalmas, és aztán mi? Tanulni nem taluntál tőle.

Ami nekem maradandó volt, az többnyire a kaland, puzzle, simulator műfajba tartozott. Platformer, shooter, shoot-em-up ezekben is értékeli az ember az ügyes tervezést sokszor, de ezekben szükségszerűen korlátozottabb a művészi és a narratív elem többnyire.


Még annyit, hogy a háborús dokumentumok, a bűnözésről, betegségről stb. szóló filmek is fontosak, hiszen komoly dolgokkal néznek szembe. Persze ezekhez képest a gore-ral (blőd vérrel), akcióval teli filmek sokal inkább vidánpark jellegűek, az izgalmat, macsó fantáziát adják, realitás csekély bennük.

2018. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 LeonScottKennedy ***** válasza:

"Te meg mi a #&@ról beszélsz?"


Jah nem flash játékokról beszélünk. Én most leginkább az AAA-s piacról beszéltem. Az AAA-s piacból kevés olyan játékot tudsz mondani, ami ellent mondana az általam elmondottaknak. A böngészőből elérhető flash játékokat meg hadjuk szerintem, igen, ott aztán sok minden van, barbie babás játékoktól troll rage játékokon keresztül minden, csak épp nem színvonalas alkotások. Viszont indie piacon igen, vannak színvonalas alkotások, igaz, ez sajnos a kisebb hányadára igaz csak, de pl. a Senua's Sacrifice egy nagyon mély mentális mélységekbe hatoló játék, ami bennem igen mély nyomot hagyott, igaz, az igazi mélységet csak akkor ismered meg, ha utála olvasol, hogy miről is szólt tulajdonképpen a játék, az ám az igazi mind fuck és respect a fejlesztők részéről. Puzzle részről nekem a Turing Test volt az utolsó olyan játék, amit értékelni tudtam indie részről, az mind a logikai részeiben, mind pedig a történetmesélési részben kiemelkedő volt.

Egyébként meg az, hogy mi mennyire értékes, elég szubjektív. Ki mire fog tovább emlékezni. Bennem a Witcher 3 pl. egy életre szóló élményt adott, arra szerintem még öreg koromban is emlékezni fogok, hogy igen, az a játék bizony nagy nyomot hagyott. Én ezt értettem értékesség alatt, a színvonal az, ami objektív, és az is nem kevésbé ott van.

2018. nov. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert szívesebben néz az ember lövöldözést, autós üldözéseket, mint gusztustalankodást, smárolást meg kisgyerekeket, azért.
2018. nov. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Rossz fajtát nézel/játszol/olvasol.
2018. nov. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért szeretjük nézni az erőszakot, mert steril az életünk a vdonban élő emberekéhez képest.
2018. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

A valóságban nem fogok elmenni megnézni, milyen egy háború, de érdekel, hogy mások mit gondolnak erről és ezért megnézem Zájcefet és a Vaskeresztet. Hiába gyilkolásznak benne. Nem fogok én is olyanná válni.


A híradótól sokkal jobban agresszív leszek, amikor azt mondják, hogy elvesznek a béremből 120 ezer havit azért, hogy jobban éljek. Amikor a valóságban hülyének néznek és kisemmiznek az sokkal rosszabb a puszta, fizikai erőszaknál is. Ez a pszichológiai erőszak.


Azokról érdemes könyvet írni / beszélni, amik foglalkoztatják az embereket. És az egyik ilyen a sok közül az erőszak, de ott a szex, a drogok, a szabadság, a világjárás, a bűnözés megannyi formája, a hatalom, a kihívások, a kalandok.


Nagyon kevés művészet szól arról, hogy mossál fogat, dolgozz zokszó nélkül és takaríts meg pénzt, hogy ha véletlenül tönkre megy az egészséged az unalomban, akkor ne kelljen az utcán meghalnod.

2018. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!