Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kiiírtható e az emberből a...

Kiiírtható e az emberből a nemi vágy?

Figyelt kérdés
2018. dec. 10. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

nem


elnyomható


vagy


szublimálható


ez utóbbi csak haladóknak...

2018. dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Ivartalanítással.
2018. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagyok se orvos, se biológus, de arra tippelek, hogy ha valakit nem hagynak hormonális értelemben felnőni, annak nem lesz. Hogy felnőtt emberben biológiai módszerrel megszüntethető-e, azt nem tudom. De például sok nő esetén a fogamzásgátló jelentősen csökkenti a nemi vágyat.
2018. dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Simán, vegyszerekkel.

Mindennapi orvosi gyakorlat.

Vagy a hormonok leállításával.

2018. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen. Ha az élőlényt is kiirtod belőle. Formálisan ugyan élőlény, valójában zombi. A nemi vágy az élet alapja. A gyakorlati kivitelezés képessége az egy teljesen más dolog. Sokaknál hiányzik, de a vágy megvan. Elnyomni próbálják.
2018. dec. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szublimálható. Miért kérdezed?
2018. dec. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

A nemi hormonok elnyomhatóak, vagy műtétileg részben kiirtható a keletkezésük.


Érdekes, hogy nemi vágy és működés szempontjából nem feltétlenül teljesen sikeres a megszüntetés.

A 19. század elején is előfordultak még sztárénekes férfiak az operában ,akik heréltek voltak a szép hang (mutálás részleges elmaradása) érdekében. Ezek az énekesek sok forrás szerint közkedvelt szexuális játszótársak voltak az úrhölgyek körében, állítólagos nagy szexuális teljesítőképességgel és a terhesség veszélye nélkül.

Ez azt jelenti, hogy igenis képesek voltak szexuális akcióra, legfeljebb eziránti késztetésük gyengébb volt.

2018. dec. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok se orvos, se biológus, de arra tippelek, hogy ha valakit nem hagynak hormonális értelemben felnőni, annak nem lesz."


mivel az önkielégítés már egészen fiatal gyerekek esetén is megfigyelhető (2-3 éves korban is), ezért a "felnövésnek" valószínűleg semmi köze a dologhoz.

2018. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismerek valakit, akit nagy trauma ért, és egyébként is komplexusoktól szenved, igazi "pszichiátriai eset", és ő teljesen elnyomta magában a nemi vágyat. De az ilyesmi nem normális. Kiegyensúlyozott emberből szerintem semmilyen módon nem lehet kiírtani, csak külső behatással (vegyszerekkel vagy ivartalanítással).
2018. dec. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

'"Nem vagyok se orvos, se biológus, de arra tippelek, hogy ha valakit nem hagynak hormonális értelemben felnőni, annak nem lesz."


mivel az önkielégítés már egészen fiatal gyerekek esetén is megfigyelhető (2-3 éves korban is), ezért a "felnövésnek" valószínűleg semmi köze a dologhoz.'


Én úgy tudom, hogy a kisgyermekkori önkielégítés eléggé más tészta. Ott még csak azt fedezi fel a kisgyerek, hogy "jó érzés, ha itt piszkálom". Ugyanígy jól esik neki, ha éppen székel (a végbélnyílás környékén is vannak örömérzést okozó receptorok). Amikor egy nemileg érett férfi lát egy szép nőt, és emiatt támad benne szexuális vágy, az szerintem lényegesen más. (Vagy egy nő egy férfit, ez mindegy.)

2018. dec. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!