Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kriminálpszichológia után...

Kriminálpszichológia után merre menjek?

Figyelt kérdés
Van még jó pár évem mire döntenem kéne, de érdekel a pszichológia. Gondolkozdtam, hogy elmennék BTK-ra, és onnét szakosodnék, a felvi szerint lehet mesterképzésre menni kriminológiára. De onnét hova kéne menni? Mármint, ha végeztem menjek be a rendőrségre, és mondjam hogy kriminálpszichológus vagyok? (ha vki nem érteni, szarkazmus)

2019. jan. 1. 19:54
 1/2 gumorka válasza:
rendőrségnél?
2019. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia!

A kriminalpszichologia es a kriminologia nem ugyanaz. Amennyiben kriminalpszichologus szeretnel lenni, kulfoldre kell menned mesterkepzesre, hogy ezt a kepesitest megszerezd. Krimionologiat tudsz otthon tanulni, azonban az sokkal inkabb az okokra fokuszal, illetve a prevenciora, mig a kriminalpszichologiaban a gondolatok, erzelmek es viselkedes van kutatva es elemezve.

Pszchologia BA utan amennyiben kriminalpszichologuskent szeretnel tanulni, javaslom Angliat, nagyon sok magas szinvonalu egyetemen tanitjak a kepzest.

2020. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!