Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek mi a legnagyibb...

Szerintetek mi a legnagyibb probléma jelenleg a világon?

Figyelt kérdés
Szerintem egyértelműen a posztmodernizmus térhódítása az. Évek óta képtelenség bárkinek bármivel kapcsolatban egyetemes objektív igazságokat megfogalmazni. Minden szubjektív lebegő pont lett, minden vélemény támadható, és az emberek álláspontja aszerint módosítható, hogy ki képes hatékonyabb médiakampányt létrehozni az igazának. Ha megnézzük a legtöbb manapság aktuális, előtérbe kerülő kérdést, legyen az migráció, genderelmélet , brexit, vagy trump, én mindenhol ezt látom. Az emberek hülye döntéseket hoznak, olyan részigazságok alapján, amik elég hangosak ahhoz hogy elnyomják az objektív valóságot. Szerintem egyértelműen ez , a legnagyobb bajunk jelenleg, mert az összes többi létező probléma hatékony megoldását gátolja , ha el nem lehetetleníti.

2019. jan. 21. 00:05
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*legnagyobb
2019. jan. 21. 00:07
 2/26 anonim ***** válasza:
79%

Ezek többnyire inkább olyan kérdések, amik a valós problémák elől vonják el a figyelmet.


Megosztó problémák, de a valódi bajokat pedig elfedik. Sokkal de sokkal nagyobb háttérproblémák vannak a gazdasággal, a klímaváltozással, egészségüggyel... mégis az aktuális divatos témákon megy a veszekedés.


Az a véleményem, hogy ki...szottul unatkoznak és ráérnek az emberek a nagy jólétben, míg a háttérben gyülekeznek a sötét felhők szép lassan.

2019. jan. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként a mondandód első fele szerintem nincs összefüggésben a többivel...


Már hogyan is lehetne bármi bonyolult kérdésről objektív kinyilatkoztatást tenni? Nincs ilyen.

2019. jan. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 LeonScottKennedy ***** válasza:
37%

Két dolgot mondanék, ami jelenleg a legrosszabb a világra nézve. Az egyik az emberiség létét fenyegeti, de sokan még mindig nem realizálták ezt, ez pedig a globális felmelegedés. Ki fogunk pusztulni gyerekek, évtizedek kérdése.

A másik politikai. Ez pedig a PC-ség, abból is a toxicabb fajta, NPC SJW WOKE viselkedés. Amikor mindig beállítod magad áldozatnak és minden offenzív számodra. Erőteljesen a feminizmusban van jelen, "gender politics". Ez egy borzalmas epidemic, ami fertőzi és folyamatosan pusztítja a kultúrát és a társadalmat.

Szóval én megneveztem egy természeti és egy társadalmi problémát.

2019. jan. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#4:

Egyetértek. Nem is tudom, hogy felejtettem el megemlíteni a klímaváltozást, de most akkor megemlítettem azt is.

2019. jan. 21. 00:35
 6/26 anonim ***** válasza:
95%
A mérhetetlen emberi ignorancia és butaság. Gyakorlatilag igen sok komoly probléma gyökere, hogy egy rakás ember egyszerűen nem tudja vagy nem akarja felfogni, miért rossz vagy értelmetlen az, amit csinál...
2019. jan. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem minden probléma fő alapja az, hogy annyian vagyunk, ahányan és mindez egy olyan rendszerbe állt össze, ami sokkal inkább tehetetlenül önműködő, mint irányított és kontrollált.

Egy csomó problémára globálisan kéne reagálni és éppen globálisan nem tudunk változtatni.

A rendszer sokkal nagyobb, mint amire jelentős hatással tudunk lenni.


Istenigazából nem tudom, mi lenne a megoldás, egy globális diktatúra megoldaná, de az meg ezernyi más okból disztópia.

2019. jan. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
27%

A legnagyobb probléma, hogy egyre több a hülye.

A buta emberek miatt van az összes rossz a világon!

2019. jan. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Tislerics Máté ***** válasza:

A legnagyobb probléma lehetne minden probléma gyökere. De ennek meghatározása nem világos. Vissza lehetne vezetni mindent tényleg arra, hogy túl sokan vagyunk és képtelenség kezelni így a problémákat. De mondhatnánk azt is hogy a legnagyobb probléma az emberi gyarlóság, és az állati mivoltunkból következő gyengeségeink, szükségleteink, ösztöneink.


Egy ideális világban tökéletes gazdaság lenne, minden újrahasznosulna és az egész bolygó bioszférája és világgazdasága ellenőrzött és fenntartható körülmények között működne. Ez egyrészt azért lehetetlen, mert túl sokan vagyunk hozzá és túl káosszerű a létezésünk, és/vagy azért, mert túl állatiasak vagyunk és képtelenek vagyunk mindig a jövőt szemelőt tartani. Na meg persze azért is mert túl keveset tudunk az ilyen bonyolult folyamatok átlátáshoz. Érthető az a felfogás, hogy egyszer élünk és amíg van időnk addig mindent úgy alakítunk az életünk során hogy nekünk jó legyen. Az ilyen emberek miatt nagy a korrupció vagy a gazdaság és a szegénység közöttii orbitálisan nagy szakadék. Nem lehet mindenki önfeláldozó a jövő érdekében. Nem ilyen állatok vagyunk. És ráadásul egyre többen leszünk és ezek a problémák még nehezebben megoldhatók lesznek.


Ha körbenézünk a világban rájövünk, hogy itt ragadtunk a Földön és képtelenek vagyunk nélküle létezni. Ez is lehet a legnagyobb probléma, hiszen ha az esélye roppant alacsony is, jelenleg nem tudjuk megóvni magunkat a kozmikus vagy Földi jelenségektől, amik kipusztíthatnak bennünket. Ki vagyunk szolgáltatva a természet erőinek. Ez ellen is tennünk kéne, de ideális gazdaság nélkül ez is lehetetlennek tűnik. Legalábbis a totális védelem kiépítése így biztosan irreális. Ha jön holnap egy kisbolygó és telibe vágja a Földet, akkor az volt a legnagyobb probléma, hogy nem védtük meg magunkat. Így is föl lehetne fogni. Szóval elég sok aspektusa van a témának...

2019. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
47%

Az emberi kapzsiság, a túlnépesedés és a vallási fanatizmus.

Minden gond és szörnyűség ezekre vezethető vissza.

2019. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!