Miért mondják azt, hogy Mátyás király butaságokat csinált az uralma alatt? Azt is mondták már, hogy ha ő nincs akkor a törökök se jöttek volna. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Nem annyira ismerem ezt az alkategóriát, de ha leszidtok, hogy lógtam történelemóráról, akkor kérlek magyarázzátok is el azt, amiről kérdezek.


A wikipédián megnéztem, de csak annyit írt, ilyen nagyon általános fogalmakban, hogy belső viszály és korrupció. Ez szerintem nagyon sok mindent takar és nem elég konkrét.


2019. febr. 8. 20:18
 1/4 Tak ***** válasza:

Nézz meg egy néhány Mátyás Király mesét,annak hihetsz,nem elfogult a forrás,objektív.

Az udvari bolondnak fontos szerepe van.

2019. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Mátyás királyos mesék jók, csak ajánlani tudom őket.

A törökök jöttek volna egyébként is, ahogy már évszázadok óta. Mátyás király békét kötött a törökökkel, nyugat felé háborúzott.

2019. febr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 October15 ***** válasza:
53%

Most az ilyen "Mátyás az igazságos" című baromságokra gondoltok? :D


Mátyás egy erős, centralizált uralmat épített ki, hülyére adóztatta akit csak ért, amit mondott és amit csinált az két külön világ volt. :D -> Tökéletes politikus.


Hivatalosan sosem volt béke a Magyar Királyság és a Porta között. Ellenben a 1464-ben és 1468-ban küldtek követeket és 64-től számítva ~10 évig nem is került sor török betörésre. Ekkor a törökök nyugat felé portyáztak és egyszerűen átkelhettek az országon. A 70-es években egy ha jól emlékszek Velencéből visszatérő had fosztogatott és ebből lett egy relatíve rövid háború.

Eközben Mátyás a nyugati uralkodókkal és a pápával folytatott levelezéseiben kifejezetten török ellenes hangot ütött meg. Egész konkrétan tőle ered [pontatlanul] az "Európa védőbástyája." megmondás, ami konkrétan Mátyás korában is csak egy kommunikációs panel volt.

2019. febr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Igen, ahogy az előző írta, nyugat felé úgy állította be magát Mátyás, mint aki feltartja a törököt, ezzel védve a keresztény Európát. Ez a diplomáciai fogás azért kellett, mert Mátyás komoly segélyt kapott a pápától a török elleni harcra, ez a segély komoly tétele volt Mátyás óriási bevételeinek.


Eközben pedig a törökkel folyamatosan megújította a békét, és nyugat felé háborúzott, és közben tényleg csinált olyanokat, hogy átengedte a rabló török seregeket Magyarországon, hogy a Német-Római Birodalomban fosztogassanak...

2019. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!