Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hitler valóban kedvelte Chaplint?

Hitler valóban kedvelte Chaplint?

Figyelt kérdés
Chaplin az a figura, akit, jelenlegi tudásom szerint, Hitler a német árja civilizáció ellenségének kellett volna látnia. Zsidó származású volt, valószínűleg az orosz diaszpórából. És kommunista gyanús volt, az amerikaiak szerint. Gúnyt űzött a Diktátor című filmjében harmadik birodalomból, személy szerint Hitlerből is (nem láttam a filmet). Szóval nekem nem áll össze a kép. Nektek?

2019. márc. 1. 10:50
 1/7 Wadmalac ***** válasza:
93%

Akkor bővítem a képet, Hitler bunkerjében zsidó zenés gramofon-lemezek álltak jócskán, még a zsidó zenét is szerette.


Azon kár lenne vitatkozni, hogy Hitler nem volt egy egészséges elme és jellem, innentől bármi illogikus belefér.

2019. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Valamelyik nap volt pont erről szó hogy Hitler vérdíjat tűzött chaplin fejére ezért diszidált az USA ba.
2019. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2*Sü ***** válasza:
100%

A „Juden Sehen Dich An” című náci propagandában Chaplint pszeudo-zsidónak titulálták, aki elpusztítandó.


Amúgy nincs bizonyítéka annak, hogy Chaplin felmenői között lettek volna zsidó származásúak. Maga sem vallotta magát zsidónak. A náci propaganda tartotta őt zsidónak, maximum annyi történt, hogy Chaplin ezt soha nem cáfolta (de nem is erősítette meg, gyanítom nem tartotta szükségét, hogy személyét érintő kérdésekben reflektáljon a náci propagandára).


Hogy Hitler amúgy ezen kívül esetleg kedvelhette-e Chaplin egyik-másik filmjét, arról meg nem sokat tudunk, és a két dolog megkülönböztetendő. Mármint Chaplin személye és néhány filmje által kifejtett politikai, ideológiai meggyőződése különböztetendő meg más, semlegesebb témájú filmjeitől. Pl. lehet, hogy Hitlert, Hitler személyét valaki egy pszichopata diktátornak tartja, akit nem szabadott volna hatalomhoz juttatni, jobb ha meg sem született volna, de ettől teljesen független az, hogy ugyanennek a valakinek esetleg tetszik Hitler frizurája, vagy elismerendőnek tartja Hitler retorikai képességét, vagy a sportot támogató hozzáállását.

2019. márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:
100%

#2: > Valamelyik nap volt pont erről szó hogy Hitler vérdíjat tűzött chaplin fejére ezért diszidált az USA ba.


Ezzel az a gond, hogy Chaplin – feltehetőleg – Londonban született. 1912-től már az USA-ban élt, akkor még sehol nem volt sem Hitler, sem a nemzeti szocializmus…

2019. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Azt olvastam valahol, h chaplin cigány volt! A zsidó fizimiska sem jellemző rá
2019. márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért gondolják sokan Chaplint zsidónak, mert A diktátor című filmben egy zsidó borbélyt játszik.

Egy francia riportban elmondta, hogy reformátusnak (talán anglikánnak) született, de nem zavarta, hogy annak hitték, ezért soha nem cáfolta meg.

Hogy Hitler kedvelte volna, arról Süsü már értelmesen beszámolt.

2019. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hitlerről nem hallottam hogy kedvelte volna, viszont Sztálinról bizonyos hogy imádta
2019. márc. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!