Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van-e arra bármilyen rövid,...

Van-e arra bármilyen rövid, közérthető történelmi forrás, hogy a márciusi ifjak tegeződtek-e egymással? (Linket kérek. )

Figyelt kérdés
Egy tegeződést népszerűsítő Facebook oldalra kellene valami jó kis március 15-ei bejegyzés. Talán arról, hogy a márciusi ifjak is tegeződtek. Sejtem, hogy így volt, de ezt bizonyítani is kellene valahogyan.

2019. márc. 11. 19:57
 1/1 anonim válasza:
100%

Az Arany és Petőfi legendás barátságáról tanúskodó levélváltásban az 1848. március 21-én keltezett „Öcsém, Jankó!” megszólítású levelében Petőfi Sándor így ír Arany Jánosnak:


„[…]Forradalom van, barátom, s így képzelheted, mennyire vagyok elememben! (...)

Hah, ha láttad volna, (...)”


[link]

2019. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!