Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kína miért vált teljesen...

Okos Bárki kérdése:

Kína miért vált teljesen impotensé innovációk találmányok és tudományok társadalomfejlődés terén a 13. század közepétől?

Figyelt kérdés
Kína miért vált annyira impotensé innovációk találmányok és tudományok társadalomfejlődés terén a 13.századtól? Tipikus un. ázsiai "zsákutca civilizációvá" vált ahol a társadalmi tudományos technikai fejlődés megmerevedett.

#Kína #találmány #innováció #zsákutca civilizáció
2019. márc. 24. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Mettől meddig? Mert ez az állítás így nem igaz.
2019. márc. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 100 évre gondolsz? Mert kb. 1250 és 2000 között nem sok minden jött onnan. PL: Magyarországnak vagy Svájcnak miért van több Nobel -díjas tudósa mint Kínának?
2019. márc. 24. 22:48
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

A 13. században lerohanták őket a mongolok, az állam pedig több részre szakadt. Ez a század komoly háborús korszak volt számukra.


De szerintem nem a 13. századtól lett Kína befelé forduló, hanem inkább a 16. századtól. Ez az az időszak, amikor megsemmisítették a hajóhadukat, és többet nem kereskedtek a világgal, befelé fordultak, elzárkóztak, és ebben a században hagyta le őket Európa a fejlődésben... Úgy gondolták, hogy Kína önmagában is elég nagy ahhoz, hogy minden meglegyen számukra, ezért nem keresték a külföldiekkel a kapcsolatot.

2019. márc. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért pazarolná Kína az erőforrásait a tudományra, ha egyszer készen megkapják (ellopják) a legújabb találmányokat és innovációkat Európától, Amerikától? Egyszerűen felesleges innovációra ölni a pénzüket, mert a kopipésztből 10-szer annyi folyik be nekik.
2019. márc. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem meg az impotens és tudománytalan, hogy kijelentünk egy állítást, összemosva teljes évszázadokat, az összes tudományterületet és a társadalomfejlődést.


Szép kerek ténykijelentés források nélkül.

2019. márc. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hármasnak: Európa a késő középkortól a világ legfejlettebb térsége innovációk terén is. Ezért van az, hogy nem lehet, képtelenség megnevezni fontos kínai találmányt a 13.század eleje óta.
2019. márc. 25. 07:47
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Tényleg van valami abban, hogy a Jüan-dinasztia esetén megtorpanás volt a központi kulturális fejlődésben (miközben a közirányításból a magánszférában szorult írástudók révén az irodalom meg felvirágzott). A mongol behatás hozta a muszlim vallást is, összezilálta a gazdaság egységét, inflálta a papírpénzt, összességében elég visszavető hatású volt, meg is bukott szép lassan.


A Ming-kor majdnem visszaemelte Kínát a Jüan-kort megelőző erős birodalmi státuszba. Csak a hatalom félvén, hogy a birodalom szélei, terjedése a központi irányítás távolivá válásával gyengíti azt, elkezdte megmetszegetni a kereskedelmet, hajózási tilalmakkal és nagy kereskedelmi (és ipari) adókkal.

A fejlődésben visszafogott birodalom úgymond "elavult".

És ezzel meg is gyengült a nemsokára megkezdődő nyugati behatásokkal szemben.

2019. márc. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2019. márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A 8-as hozzászóló tipikus butuska proli származék, ha nincsenek érvei akkor személyeskedni kezd.
2019. márc. 25. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!