Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Napóleon után pár évtizeddel...

Napóleon után pár évtizeddel neki is volt akkora híre, mint Hitlernek?

Figyelt kérdés

Több, mint 70 év, hogy öngyilkos lett Adolf Hitler, de a mai napig megy a nácizás, Hitlerezés, zsidózás ráadásul elég pejoratív értelembe. Volt a történelembe még ilyen felkavaró személyiség. Például Napóleon után is így beivódott a köztudatba a történelme?

Vajon meddig fog ez tartani? Egy idő után, ha valaki azt mondja, hogy ő kedveli Hitlert, akkor nem fognak olyan furcsán nézni rá kb. semmilyen környezetben?



2019. márc. 27. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Volt valami Néró…
2019. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attila(vagy Atilla) hun király, isten ostora, önmagában is elég lett volna, hogy mikor hasonló életmódot folytató lovasíjász őseink cirka 450-évvel halála után megjelentek a kárpát medencében, akkor újdonsült nyugati szomszédaink elkezdjenek ekképp imádkozni: "sagittis Hungarorum libera nos Domine"
2019. márc. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Alapvetően azért meg kell említeni, hogy Napóleon nem civileket mészárolt le.. Hiszen valljuk be, Hitlernek sem a közmunkaprogramja vagy az autópàlya építèse veri ki sokaknàl a biztosítèkot.

Ez miatt én Sztàlinnal emlegetnèm inkàbb egy lapon. Bár neki törtènelmi előnye, hogy győztesen jött ki a II. Vhból.

De ha nem vilàgi szinten nèzed, akkor több ilyen személyt is találsz, akit elrettentő példaként hasznàlnak csak. Pl. az írek Viktoria királynőt, az akkori oroszok II.Miklóst, stb.

2019. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Napóleonnak már életében elsöprő erejű hírneve volt.

Elég ellentmondásos személyiség volt, de mégis a francia köztársaság új eszméinek a megtestesítőjét látták benne, szabadság, egyenlőség, testvériség eszméje dominált, hiszen annak egyszerű tisztjéből küzdötte fel magát, még ha meg is döntötte azt a köztársaságot, de az ő csodálatos hírneve, nimbusza mégis összekapcsolódott azzal.

Tett is ilyen jellegű intézkedéseket, de mellette zsarnokiakat is, sokan csalódtak benne, sokan meg elnézték neki ezeket az utóbbiakat, abban a reményben, hogy a forradalom képviselője, illetve a szabadságé, mert azokkal került szembe, akik konzerválták Európában a megszokott rendet, amely nem egyszer elnyomáson alapult, így a hazafiság, meg a régi ancien regime ellen küzdő forradalmi hevület is mellé szólította a lelkes ifjakat, még akkor is, amikor már maga is császár volt, Európa új ura, amely mindegyre ki akart siklani a markából.

Katonai zsenijével teljesen felforgatta az akkori világot, de utána, illetve a nagy francia forradalom után, amelynek megtestesítőjét látták benne, már csak ideig, óráig lehetett úgy élni, mint előtte, ehhez képest Hitler nem sokat tett a világban, még akkor sem, ha az ő háborúinak több volt az áldozata.

Még ez is kétséges, hiszen a lakosság számához viszonyított arányban szerintem a napóleoni kor viszi el a pálmát.

Az a kor olyan földrengés volt, ami nem múlhatott el nyomtalanul, sőt elképesztő hatással volt a jövőre.

2019. márc. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!