Okos Bárki kérdése:

Miért volt Magyarország szegényebb még a szovjeteknél is? Tényleg ennyire volt képes Kádár elvtárs legvidámabb barakkja?

Figyelt kérdés

[link]


46.oldal táblázatát nézzétek.



2019. ápr. 9. 11:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ennyire volt képes. Ne felejtsük el, hogy az ország gyakorlatilag szovjet megszállás alatt volt. Barátaink azt vettek el, amit csak akartak. Amúgy nem csak a pénz tesz vidámmá. Nálunk nem volt olyan erős a diktatúra, mint a SZU-ban, ahol például meghamisították a várostérképeket hogy jól összezavarják az ellenséget.
2019. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Dehát a szovjet infrastruktúra neveetséges volt. Hasonlítas össze a vízvezetékrendszer kiépítését és a fürdőszobák arányát a gépkocsik arányát, 1főre jutó szobákat, Kádár Magyarországa nagyon magasan verte a szovejeteket ebben. Hogy is van ez?
2019. ápr. 9. 12:27
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert pl. alig van nyersanyagunk (ami meg volt a szovjetek elvitték ingyen vagy fillérekért, nem igazán fizettek érte annyit amennyit ért...).


Termelékenység alig volt (tudom nem népszerű, de ez is közrejátszott, hogy a rendszerváltás után nem voltak életképesek a cégek, gyakorlatilag 1-2 gyár tudott csak olyan termelékenységgel, minőségi követelményekkel gyártani amelyik a nyugati piacon megfelelt). Nagyon magas volt az emberi hozzá adott munkaidő. A gépesítés minimális volt. (aki lepontoz kérek részletes indoklást privát üzenetben)

2019. ápr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Node mégis hogy lehet hogy alacsonyabb GDP-vel Kádár országában több autó jutott egy emberre, több szoba jutott egy emberre, sokkolóan magasabb volt a csatornázottság a fürdőszobák vízvezetékes házak aránya mint a szovjeteknél?
2019. ápr. 9. 13:46
 5/17 Wadmalac ***** válasza:
84%

Az tény, hogy az ide vezényelt és évtizedekig itt tartott szovjet katonák legtöbbje sírt, mikor haza kellett menni '89-ben, itt annyival jobb volt az életük.


SZU elég nagy volt ám, rengeteg elmaradott, xarul ellátott területtel, akármennyire nem volt publikus, de sok helyen mélyszegénységgel.

Ettől függetlenül a gazdasági átlaguk, mint államnak, tutira a mienk felett volt. Óriási terület, rengeteg nyersanyag, hatalmas munkaerő-tömegek, globális nagyhatalmi politikai helyzet.


Csak nálunk kiegyenlítettebb volt a "javak eloszlása". Az átlag kisember itt sokkal jobban élt.

De minden relatív.

Ez is csak vegetálás volt, viszonylagos létbiztonságban, de az élhetőség alsó határán, nulla előrejutási lehetőséggel.

2019. ápr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges ennek a kérdezőnek válaszolni.


Lehetne mondani, hogy Kína sokkal nagyobb gazdaság, mint Magyarország, lehetne táblázatokat előcitálni, hogy mi mindenben ver minket Kína, a legtöbb gazdasági mutató az sokkal erősebb, mint Magyarországé. Ennek ellenére én nem lennék egy átlagos kínai, akkor már inkább magyar állampolgár vagyok. A kérdező nem fogja megérteni, hogy miért.

2019. ápr. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászóló nyilván még kis tini, nem tudja hogy országok gazdasági teljesítményét GDP/fő alapján hasonlítják össze, termelését is egy főre jutó száok alapján hasonlítják össze. HA megnézed az adatokat Kína még mindig ott tart mint Magyarország Kádár alatt.
2019. ápr. 10. 08:53
 8/17 Wadmalac ***** válasza:
51%

Nem csak a GDP/fő számít, hanem a GDP/fő éves emelkedési százaléka is. Abban meg Kína ver minket keményen.

De én sem szívesen élnék ott, még a legpörgősebb nagyvárosaikban sem.

Egy fura világ van ott, a komcsi diktatúra és a rablókapitalizmus brutális keveréke, európai agynak bevehetetlen életfilozófia és értékrend, plusz rettenetes légszennyezés.

Ízlés kérdése, szerintem én nem tudnám felvenni azt a ritmust.

2019. ápr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Wadmalac ***** válasza:

Kicsit most elmorfondíroztam, hogy egy kínai hasonlóan nem szívesen élne itt...

Aztán körülnéztem...

Hát akkor de.

:D

2019. ápr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hogyan verne minket Kína keményen, ha még a legfejlettebb nagyvárosaiban is 20-30%-os a fürdőszobák és vízöblítéses WC aránya, valamint a csatornázottság szintje is borzalmasan alacsony a nagyvárosaiban. Magyarország sokkal iparosodottabb, és magasabn veri a kínai infrastruktúrát.
2019. ápr. 10. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!