Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mik a hasonlóságok és a...

Mik a hasonlóságok és a különbségek az egy nyelvcsalâdba tartozó nyelvek között?

Figyelt kérdés
Engem mindig nagyon érdekelnek a különböző nyelvek és a nyelvészet tudománya is,de még sosem tudtam elkezdeni a tanulâsát, ezért most is csak kérdezősködöm és remélem így is haladok ebben a kérdéskörben is ;-) :-).

2019. máj. 29. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

pl:


latin nyelvcsalád:


(angol): airport

francia: aéroport

spanyol: aeropuerto

portugál: aeroporto

olasz: aeroporto

román: aeroport


germán nyelvek:


német: Flughafen

holland: luchthaven

svéd: flygplats

norvég: flyplassen

dán: lufthavn

izlandi: flugvöllur



magyar: repülőtér


Mint látod a latin nyelvek nagyon hasonlóak, az angol egy kakukktojás mert germán nyelv valójában, csak a sok francia uralkodónak hála a szókincsének jelentős része latin eredetű. Szóval a szavai sokszor a latinokéra hasonlítanak a nyelvtana meg a germánokéra.


A germán nyelveknél sokkal nagyobb a variáció. Pl én a franciatudásommal (felsőfokú) spanyolt is és olaszt is 70%-ban megértek, portugált inkább csak olvasva. De a némettudásommal hollandot talán 50%ban, és skandináv nyelveket csak 10-20%ban értek meg.


A magyar meg semmire nem hasonlít. Finnre is csak max a nyelvészeknek hasonlít, de egy mezei ember jó ha pár apró egyezést talál, az is sokszor csak belemagyarázva ;)

A törökkel még talán több a hasonlóság, a nyelvtanunk meg tele van német formákkal.

2019. jún. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kiterjedt választ,én a magyar nyelv mellett még a roma nyelvet ismerem elég jól és tegnap kezdtem el tanulni a görög nyelvet és igyekszem majd azt is jól megtanulni,na meg amellett a német nyelvet is,mivel azt már tanultam és tényleg nagyon szépen köszönöm az Ön hasznos válaszát/a Te hasznos válaszodat.
2019. jún. 6. 20:41
 3/3 anonim ***** válasza:

A roma nyelv meg sok észak-indiai nyelvvel van közeli rokonságban, érdemes pl. hindi alapszavaival összehasonlítani.


Pl. a kutya hindiül “kutta” (कुत्ता), valószínűleg a magyarba a roma nyelven keresztül került.

2019. jún. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!