Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A személyiségünk öröklött...

A személyiségünk öröklött megváltoztatni nem lehet?

Figyelt kérdés

2019. jún. 23. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindig minden emberi tulajdonság genetikai háttéren, hajlamon és környezet hatásain múlik.


Ha teljes mértékben nem is lehet megváltoztatni a habitusunkat, alakítani lehet. Pont a fenti tények miatt..

2019. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Nézz utána a genotípus, fenotípus szavaknak, és visszatérhetünk a kérdésre.
2019. jún. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Még életünk közben is rengeteget változik a személyiségünk. Egyébként pedig van örökletes és környezeti része is, de szerintem egyértelműen az öröklött résznek van kisebb hatása.
2019. jún. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Az öröklés a legtöbb esetben hajlamot jelent, amit a környezeti tényezők vagy előhoznak, erősítenek, vagy megmarad soha ki nem fejlődő hajlamnak.

A személyiség döntően az első néhány évben alakul ki, mert a csecsemő ekkor tanul a legtöbbet, akkor a legkíváncsibb (ez a tulajdonsága például evolúciós örökség). A tanulási képesség az idő múlásával csökken, ez tény. De a változás mértéke például éppen hogy a környezeti hatásoktól függ (ha például megtanulod kiskorodban, hogy a mozgás, gondolkodás és cselekvés az élet alapja, akkor nagyon idős korodban is aktív, friss szellemű lehetsz).

2019. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha gyökeresen megváltoztatni többnyire nem is, de csiszolgatni sokféleképpen lehetséges, sőt kell is. Minél tovább csiszolgatod, annál nemesebbé válik.
2019. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
A személyiséged az életed végéig változik, a temperamentum az, ami születéstől kedzve állandó.
2019. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A személyiségjegyeink nagyon nagy része részben öröklött, de az örökletesség mértéke (0-1 közötti skálán) 0.3-0.5 közötti.

Ez konyhanyelven azt jelenti, hogy a gének beleszólnak, de nem döntik el.

Itt egy tanulmány.

[link]

2019. jún. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sok köze nincs szerintem a genetikához, az idegrendszer az agy önszervező képességgel rendelkezik így inkább a környezeti hatások, amik alakítják a személyiséget. Örökölni max úgy örökölsz, hogy sok időt töltesza szüleiddel és átragad rád a személyiségük egy része, de ez úgyis változik, amint iskolába kerül az ember, majd barátai lesznek esetleg a munkahelyen lévő közösség ami még hatással lehet, na meg persze a média. Minél idősebb valaki annál kevésbé formálható. De minden elhatározás kérdése, a személyiség nem kőbe vésett dolog, alakítható csak kérdés mennyire vagy hozzá elég határozott és bölcs. Én azt mondom, tapasztalj, feszegesd a határaid, próbálj ki mindent és a sok sikerélmény vagy kudarc után határozd el magad azon dolgok mellett, amik hozzátesznek a fejlődésedhez és nem hátráltatnak. A többi meg mehet a kukába. ;)
2019. jún. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Annyira bírom az ilyen idiótákat, akik azt hiszik, hogy baromságaik kevésbé nagy baromságok attól, hogy oda teszik a "szerintem" szót.

A világ nem úgy van, hogy kitalálsz valami hülyeséget, ahogy "szerinted" van, oszt' jól vagyunk. A "szerintem" nem ellensúlyozza azt, hogy az utánajárás hiánya miatt abszolút fingod sincs a világról, és az ismereteid hiányát mindenféle kitalált marhasággal pótolod. Ahogy "szerinted" van.

2019. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 9/9!


Már a tahó beköszönésed is sejteti, hogy Te nem az erős kapacítással rendelkező egyedek közül való vagy. Nem tudom, hogy nekem szólt e a irományod, de a másik hozzászóló is éredmibb választ tudodd adni a fenti kérdésre, mert gyakorlatilag Te az égvilágon nem írtál le semmit avval kapcsolatban amiért ez a téma elindult, Ha már Te vagy itt maga a bölcsesség, akkor azt nem így kell osztani! Inkább maradj csöndben, ha semmi érdemit nem tudsz mondani, mert az egy bölcs cselekedet.


A témával kapcsolatban itt senki sem szaki és a "szerintem" szó azt tükrözi ahogyan egyesek gondolják, mivel senkinek sem ugyan az a véleménye erről. Pusztán udvarias szóhasználat. Amúgy mindenki a saját tapasztalatát írja le (én is) ami természetesen saját gondolatok, mivel senki sem éli meg ugyan azt, mindenkinek másként zajlik az élet, ezért a külömbözőségek de vannak párhuzamok is. De ez nem baj, lehet róla vitázni, de ne veszekedjünk!


A személyiség és annak alakulása a téma, ez nem utánajárás hanem megélés kérdése. Én magam alakítom a személyiségem, és a családban gyakorlatilag senkire sem hasonlítok, szóval az ÉN TAPASZTALATOM alapján nincs genetikai vonzata a jellemnek vagy habitusnak. Persze ez másnál változhat. Kinek mennyi akaratereje és önismerete van ahhoz, hogy alakítani tudja azt! Valakit jobban befolyásol a környezete valkit nem annyira.


Ha nincsenek saját gondolataid, akkor kérlek ne szóld le a másikat akinek van!

Peace! Itt befejeztem!



"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."

/Woody Allen/

2019. jún. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!