Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tényleg azért tanulunk történe...

Tényleg azért tanulunk történelmet az iskolában, hogy a múltban történt rossz dolgok (háborúk, diktatúrák, népirtások, nyomor) ne ismétlődjenek meg?

Figyelt kérdés

2019. jún. 29. 19:33
 1/6 anonim válasza:
88%

Ohh meg sok hasonlo lesz, azoknak nincs vege😆


Szerintem azert hogy tudjuk

Hogy hogyan jutottunk idaig el

2019. jún. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Azért tanulunk történelmet, mert az általános műveltség része. Pont.
2019. jún. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg. Én tényleg azért tanultam. Tényleg csak ezért van értelme törit tanulni. Persze nem azèrt mert ettől jön el a világbéke, hanem hogy felismerjük ha volt már hasonló, tudjuk az mihez vezetett, és következtetni tudunk belőle arra, hogy milyen hatásai várhatóak most. Szóval nem azért, hogy fejből meg tudd mondani mi volt 1327 marcius 24-én délutan 2-kor az aznapi tévéújsagban.
2019. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Elvileg (!!) például választásokkor ismerősnek tűnhetnek bizonyos ígéretek, vagy később egyes intézkedések, apróságnak tűnő törvénymódosítások, alkotmányról szóló viták, stb., és ebből következtetni tudnánk, hogy hova is tartunk, vagy tarthatunk. Elvileg...
2019. jún. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Aki szereti a történelmet, azért tanulja, mert érdekli.


Aki nem szereti, az pedig azért, mert érettségizni kell belőle.


Hogy mi a célja a történelem oktatásának, az messzire vezetne, mert sok válasz van rá. Állampolgárrá neveléstől kezdve addig, hogy az élet tanítómestere - az általános műveltségig- sok minden fel lehetne sorolni.

2019. jún. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Miért, irodalmat meg művészetet miért tanulunk?


Főleg azért mert az alapműveltség része, azaz sok dolog épül a történelemre.


A jogász, közgaszdás, politológia, szociológia stb... képzéshez elengedhetetlen a történelem. Nem csak professzorok használják ezt a tudást.

2019. jún. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!