Mit jelentenek az alábbi szavak és miket foglalnak magukba? -szélsőjobboldal -tradíció -vallás -Isten

Figyelt kérdés

2019. júl. 12. 21:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

mek.oszk.hu/adatbazis/magyar-nyelv-ertelmezo-szotara/elolap.php


és


[link]


és


[link]


segíteni fog neked, kedves Kérdező! Használd sikerrel.

2019. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ezt is ajánlom:


[link]


Mindegyik, általam javasolt szótár kereshető.

2019. júl. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Drága! Nem magamnak kérdezem hanem az emberek véleményére vagyok kíváncsi de köszike! ;) N/27
2019. júl. 12. 22:05
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Amennyiben a véleményemre vagy kíváncsi, úgy vélem ez definíció kérdése, nem pedig véleményé. A definíció pedig a megadott linken elérhetők.
2019. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Na fussunk neki mégegyszer.Tehát arra voltam kíváncsi,hogy az emberek mennyire tudják ezeknek a fogalmát. Mellesleg írtam üzenetet remélem világos voltam.
2019. júl. 12. 22:28
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Na akkor "drága", fussunk neki mégegyszer.


Az oldalon feltehetőleg nem sok gondolatolvasó van regisztrálva, ebből kifolyólag a magyar nyelv szabályait kell felhasználni a kérdések megfogalmazásakor.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy nekem, mint véletlenszerűen kiválasztott felhasználónak mi a véleményem ezekről a fogalmakról, akkor azt nem úgy fogalmazzuk meg, ahogyan te azt tetted.


A kérdésből egyáltalán nem derül ki, hogy te itt személyes véleményekre, személyes világképekre vágysz, hanem DEFINÍCIÓT keresel.


Ha felteszem azt a kérdést hogy mit jelent az a fogalom, hogy tradíció, akkor teljesen jogosan linkelheti mindenki a magyar értelmező szótárat, Wikipédiát, vagy bármilyen online lexikont.


Ha a véleményünkre vagy kíváncsi, akkor írd bele a kérdésbe, hogy "Személyesen számotokra mit jelent ... fogalom?"


Ebből már mindenki érti hogy nem definíciót keresel, hanem véleményeket.


Ettől függetlenül amúgy értelmetlen rákérdezni néhány fogalomra a felsoroltak közül, mert nem személyes véleménytől függő a jelentésük.


A vallásnak pl egy eléggé egzakt definíciója van, ugyanígy a tradíciónak is.

Isten már megközelítés kérdése, mintahogy a széljobb is.

2019. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Istenem rendben van szerepeld ki magad újfent nekem.
2019. júl. 12. 22:49
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Milyen újfent, most válaszoltam először? Nézd a százalékokat.


De tudod mit...

Ha ennyire borzalmasan okos vagy, akkor miért is érdekel itt bármelyikünk véleménye?


Ha simán csak annyit írtál volna az egyes válaszoló hozzászólása után, hogy "Bocs, félreérthetően fogalmaztam, és a ti véleményeitek érdekelnek a fogalmakról", akkor mindenki tök normális stilusban válaszolna neked.


De nem, inkább jött a leereszkedő gőg.


Amúgy egy ilyen kérdésnek mi köze a tudományokhoz így? A tudományok az objektivitásról és a közös fogalmi keretek közti eszmecseréről szólnak.

Nem bárkinek a véleményéről.

2019. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

egyes és kettes vagyok


tegnap 22:08-kor ezt a privit kaptam a kérdezőtől:


"Valószínűleg tudom ki vagy és te is hogy én ki vagyok. Ki más irna a szélső jobboldalról a vallásról és tradícióval kapcsolatban na vajon. Tehát nem szükséges válaszolnod a kérdéseimhez köszönöm!" Igazán kedves tőled, hogy megerősítetted a jogom a nemválaszolásra. Megjegyezem, nem írtam senmmit a általad felsorolt 4 fogalommal kapcsolatban. Három, hasznos linket küldtem el.


A kérdésedből nem, de kommentjeidből kiderült, hogy egy szó mely jelentésére vagy kíváncsi, kedves Medzsik. A szótárban az ún. denotált jelentést találod. Ez az, amit mindenki ismer és elfogad. Nem volt egyértelmű a kérdésedből, hogy téged nem ez, hanem az fent leírt fogalmak úgynevezett konnotált jelentései érdekelnek. A konnotáció fogalmát ebben a magyar nyelvi kérdésben úgy lehetne körülírni, hogy "tulajdonított" jelentés. Ez, mint a 75%-os válaszoló jelezte is, egyén-, kor- és csoportfüggő, valamint nem az egzakt jelentése egy szónak.


Mindennapi életben kommunikációban az elsődleges jelentés a szótári, denotált jelentés. Ha egy fogalom kvázi-szubjekítv jelentéstartalmára, árnyalataira stb vagy kíváncsi, azt jelezd külön, az olvasók figyelmét felhívva erre a kérdésedben.


Remélem, segítettem.


Szép napot!


Források:

[link]

Továbbolvasásra:

[link]

2019. júl. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#9-es ugyanolyan jellemesen viselkedsz mint múltkor.Milyen dolog a privát üzenetet nyilvánosan bemásolni.Mellesleg tudom,hogy te vagy ezért se mertél privátban visszaírni,mert akkor kiderül.És akkor is azt gondolom,hogy fentebb elég nyilvánvalóan odaírtam,hogy az emberek véleményére vagyok kíváncsi utánna pedig,hogy arra vagyok kíváncsi mit tudnak ezekről a fogalmakról. Erre folytatja itt egy két illető teljesen feleslegesen. Tovább kellett volna lapozni.
2019. júl. 13. 07:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!