Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a jelenlegi legerősebb/legh...

Mi a jelenlegi legerősebb/leghitelesebb érv a Holdra szállás mellett? (amivel a konteósok sem tudnak mit kezdeni)

Figyelt kérdés
Mert rengeteg cáfolat látott már napvilágot és van amit komolyan meg is magyaráztak. Ilyen a Van Allen sugárzási öv, amit állítólag nem lehet következmények nélkül túlélni vagy amikor a tudományos célú tükrökkel és a kőzetmintákkal érvelnek a Holdra szállás mellett, akkor a szkeptikusok szerintük azokat holdkompokkal is el lehetett helyezni illetve begyűjteni. Meg van még jópár ilyen érvelési adok-kapok párbaj ebben a témában. Szóval a kérdésem az lenne, hogy mi a jelenlegi leghitelesebb bizonyíték a Holdra szállásra vonatkozóan, amit még a konteósok sem tudnak megcáfolni és a legjobban bizonyítja, hogy biztosan volt Holdra szállás a történelemben?

2019. júl. 25. 01:26
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
92%
A Holdon kihelyezett tükör, amivel megmérik (fény) a Föld-Hold távolságot.
2019. júl. 25. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
88%
Az a sok száz kém műhold távcső ami az eget pásztáztaakkor a prizma meg a tömérdek hardver amit otthagytak és azóta nem egyszer lefotóztak űrszondák.
2019. júl. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
85%
Leírod, hogy "Állítólag" a Van Allen öveken élve nem lehet átjutni. Hát de. Miért kéne jobban hinni, a holdraszállás tagadóknak, mint értelmes embereknek, akik képesek következetesen érvelni?
2019. júl. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
89%

Semmi. Egy konteost nem lehet meggyőzni, mert mindig ott lapul a zsebében az ultimate érv: a bizonyítékod hamisítvány / hazugság.


Eleve józan ember nem gondolja valamiről, hogy nem igaz, amikor 1000 dolog szól mellette és gyakorlatilag semmi ellene...

2019. júl. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 Wadmalac ***** válasza:
95%

Azt magyarázza meg egy konteós, hogy ha csalás volt, akkor a szovjetek, a KGB, akik szét tudták kémkedni a Manhattan-tervet, akik mérnök-kémet tudtak beépíteni a Concorde gyártásába, akik ugyanígy ki tudták lopni a Space Shuttle komplett dokumentációját, hogyan nem derítették ki és kürtölték világgá?

Helyette elfogadták volna az űrverseny elvesztését?

Na ne.

2019. júl. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

"Azt magyarázza meg egy konteós, hogy ha csalás volt, akkor a szovjetek, a KGB, akik szét tudták kémkedni a Manhattan-tervet..."


Ezt azzal szokták magyarázni, hogy a háttérben megegyeztek az amerikaiak és a szovjetek, hiszen az oroszoknak is voltak piszkos/eltitkolt ügyeik és így egy fifty-fifty háttéralkut kötöttek és ezzel lezárták az űrversenyt, mert anyagilag már egyik félnek se érte meg.

Hangsúlyozom én nem vagyok konteós csak szigorúan a jelenség miatt tettem fel a kérdést, hogy van-e valami tudományos/technológiai aduásza az Apollo-programnak, ami tényleg kikezdhetetlen.

2019. júl. 25. 10:10
 7/45 dellfil ***** válasza:
89%

Egy kételkedőt viszonylag könnyen vissza tudsz hozni a valóságba. Normális érvek mentén. Szinte mindegy milyen, csak igaz érvek legyenek.

Egy virtigli kontenteóst semmilyen érv nem győz meg. Bármelyiket szét trollkodja.

Azokat a fotókat amelyeket a Hold körül keringő szondák készítettek szintén csalásként aposztrofálják. A lézertükrök

- 1: Nem igaz, nincsenek, csak a hülye túdósok kitalációi.

- 2. Automatikus leszállóegység vitte oda.

Szóval azt a típusú makacs vakságot nem lehet holmi észérvekkel, tényekkel meggyógyítani. Az ilyenek nagyon okosnak érzik magukat, a többi ember felett állónak. Hiszen a többi ember birka, mert elhiszi a "náza" hazugságait.

(Egyébként a tájékozatlan - vagy inkább az erősen "féltudású" - de magukat mindent tudónak érző - emberek a legjobb konteó hívők.

Nem győzhetőek meg. Mintha az üldözési mániást próbálnád meggyőzni, hogy nem tartja senki éjjel-nappali személyes megfigyelés alatt.

Én részemről már annyi kört lefutottam, hogy látom a "meggyőzhetetlenségüket".

Rájuk kell hagyni. Csak akkor kell melegebb égtájakra elküldeni őket, ha erőszakosan ők hozzák fel. Mondjuk egy beszélgetés közben.


dellfil

2019. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 TappancsMancs ***** válasza:
73%

A conteók eleve olyasmikről szólnak, amik nincsenek a fiókban otthon, így a bizonyítás és cáfolat is ekként kezelendő.


Én az ilyen konteókat úgy vizsgálgattam, többet is, hogy egyik érv mellett se tettem le a voksomat és persze némi józan ész, illetve általános ismertek is kellenek hozzá. Aki ragaszkodik az egyik állásponthoz, az nem fogja érteni azt sem, ha a bármelyik másik fél helyes érvel. Tehát mindkét álláspontot kell vizsgálni és rengeteg hibás érvelést láttam már mindkét fél részéről! Mindkét féltől!


Fel kell tenni elméletben egy, a kettő alapfelvetés valamilyen kombinációját is, mert az is egy lehetőség, és ha elvetjük, akkor rám nem is tárgyilagos a vizsgálat!


Ami feltűnő egy tárgyilagos vizsgálat mellett, az a conteós érvek silánysága, mert cáfolhatóak. De cáfolható érvekkel védekeznek a Holdra szállás mellettiek is! Tehát mindkét fél gyenge érveket hoz fel, ez van.


Pár dolog gyorsan, mert véget nem érő téma:


- Nem látszanak a csillagok - ezért van még a mai digitális fényképezés fejlett technológiája mellett is, HDR funkció! Értelmének nézzen utána aki akar, és készítsen felvételeket...


- Összevissza álló árnyékok - ha a talaj nem egyenes, akkor itt a Földön sem párhuzamos és egyenes a több felé lévő dolgok árnyéka. Tessék megnézni és megérteni...


- Lengő zászló amikor csak elmegy mellette - ez érdekesebb valóban. Youtube nasa vákuum kamrája - láthatóan vákuumban a rezgések teljesen másképp terjednek. Nem fejtem ki...

https://www.youtube.com/watch?v=E43-CfukEgs


- C rock - ez valóban cikis (kép száma:AS16-107-17446) Nekem már gyerekkoromban voltak csillagászati és űrkutatási könyveim és emlékszem is rá. Lényeg röviden: C jellel ellátott kő a Holdon. A ciki az vele, hogy ez tényleg úgy került anno kiadásra hivatalosan C-vel, de mára a NASA weboldalán ki van retusálva a C betű, és az nem tudományos hozzáállás. Az eredetit is közre teszik és ha szükséges egy javítottat is, de közlik melyik a javított. Ez a tudományos közlés menete, ilyet nem csinálunk.

[link]

[link]

[link]


stb stb


Már rég túl kellett volna jutniuk a felvetett kérdéseknek úgy a 80-90%-án.


Ezen majd hatékonyan a jelen kor magán űrutazása fog változtatni.

2019. júl. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 Wadmalac ***** válasza:
88%

"Ezt azzal szokták magyarázni, hogy a háttérben megegyeztek az amerikaiak és a szovjetek, hiszen az oroszoknak is voltak piszkos/eltitkolt ügyeik és így egy fifty-fifty háttéralkut kötöttek és ezzel lezárták az űrversenyt, mert anyagilag már egyik félnek se érte meg."


Hm, hát ez erősen sántít.

Ehhez az kellett volna, hogy az USA előre megbeszélje az Szu-val, hogy el FOGJÁK csalni a holdraszállást.

És akkor még a szovjetek is hajtottak ezerrel.


De mindegy is, ahogy többen is írták, a konteómániákusok számára csak a saját igazukra létezik bizonyíték és arra bármi jó, míg a cáfolat bármilyen hiteles is, azt csalásnak fogják nevezni.

2019. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

#8

C-rock.


Az eredeti felvételen NINCS semmilyen C betü. Amin rajt van, az egy utólag beszkennelt, kinyomtatott fotó, valószínűleg a szkennelés vagy esetleg a nyomtatás folyamán került rá a C.

2019. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!