Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Délelőtt miért nincsenek...

Délelőtt miért nincsenek szinte soha zivatarok?

Figyelt kérdés
2019. júl. 28. 19:45
1 2
 1/13 anonim válasza:
31%
Mert délutánra szól a szerződés.
2019. júl. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Orbán akkor még túl erős, délutánra már kicsit gyengül, de még akkor is erős, tévedés ne essék. Hajrá Viktor!
2019. júl. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Valoszinuleg kell a Nap ereje hogy novelje a feszultseget legretegek kozott. De ez csak egy tipp
2019. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Vannak amúgy.
2019. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Angliában meg inkább a reggeli órákban szokott esni, délután ritkábban :)
2019. júl. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Legalábbis itt a környékünkön.
2019. júl. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Mert akkor még nem melegedett fel a levegő eléggé hogy erősítse a dolgokat a folyamat kialakulásához.

Egyébként ritkán ugyan de szoktak lenni reggeli, illetve hajnali zivatarok, és nem is gyengék általában.

Én egy jó párat láttam már, ami elég durva volt, meg pár napja is volt egy kisebb délelőtti zivatar. De jó pár évvel talán 10 éve is már emlékszem hogy volt akkora vihar délelőtt olyan jó reggeli órákba volt még hogy épp munkába mentem, reggel 8 órára kellett mennem és 7 óra körül amikor indultam autóval akkor szakadt le úgy az ég hogy az autóval félre is kellett állnom, és a környéken hatalmas károkat okozott. De olyan is volt amikor hajnali 5 órakor talán tavaly volt ez arra ébredtem fel hogy hatalmas dörgés, villámlások voltak, és persze felhőszakadás is volt.

2019. júl. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

"Angliában meg inkább a reggeli órákban szokott esni, délután ritkábban :)"


igen, mert ott az esőt az csinálja, hogy a melegedő szárazföld csinál egy felfelé áramlást, ami "beszívja" és felküldi a magasba tenger fölött lévő párás levegőt, ami lehűl és hipp-hopp esik is az eső.

2019. júl. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Én nem vagyok egy Szilárd, csak a villámok miatt tartom valamennyire észben ezeket a dolgokat, de egyrészt háromféle zivatar van, hőzivatar, domborzati zivatar és frontzivatar, másrészt meg kell hozzá meleg és nedves levegő, az meg leginkább a kora délutáni órákban valószínű, de gyakorlatilag mondjuk délután kettő és este 10 között ugyanannyit mutat a statisztika (este 10 az már a másfél órás átlagidőnek a vége).

Hónapokat tekintve meg júniusban a legtöbb, júliusban kevesebb.

Ezek a stabil időjárás statisztikái voltak, lehet, hogy manapság ez is változik.

2019. júl. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Desintegrator válasza:
87%
A sikloernyövel gyakorlok is mindig delelött mennek ki gyakorolni, mert akkor kisebb szelerössegre lehet szamitani. 11 ora fele a napnak mar van akkora ereje, hogy a felmelegitett talaj legaramlasokat hozzon ketre, tehat elkezd erösödni a szel, es olyan delutan 13-14 ora körül kezd el tetözni. Onnantol kezdve a meleg levegö folyamatos felaramlasa, ami magaval viszi a nedvesseget, nagyobb esellyel okoz viharokat is.
2019. júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!