Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen a műszaki érdeklődés?

Fizikakedvelő kérdése:

Milyen a műszaki érdeklődés?

Figyelt kérdés

Hogyan kell elképzelni? A műszaki dolgok egy rendkívül nagy halmaz,szerteágazó területekkel. Az individuum szintjén érdekel az,hogy hogyan néz ez ki. Házi "labor" felállítása/szerelgetés tán? Lehet-e a műszaki érdeklődést természettudományos háttérrel kialakítani? Mérnökök és műszaki érdeklődésű fiatalok válaszát várom elsődlegesen


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. júl. 30. 15:47
1 2 3 4 5
 21/43 Wadmalac ***** válasza:
84%

"mikor és hogyan alakult ki ez az érdeklődés"


Fene tudja, lesz-e erre általános válasz.


Anyám elmesélése szerint én öt-hat évesen ollót csavarhúzónak használva szedtem sorban szét a játékautóimat, majd 8-10 évesen elkezdtem össze is rakni, amit anno szétbarmoltam.


Általános elsőben a rendkívül értelmes osztályfőnököm azt mondta anyámnak, vigyenek pszichológushoz, mert szerinte az beteges dolog, ha szünetben nem verekszem meg ablakokat török be, hanem arról olvasok, hogyan működik a traktor.

Középiskolába lépésnél nem volt kérdéses a műszaki irány, felsőfokú képzésbe lépésnél is a gépészmérnöki és az iparművészeti irány közt ment a vacillálás, a második ötvözte volna a szüleimtől örökölt művészi irányt a műszakival. Végül csak gépész irányba mentem.


Amióta az eszemet tudom, mindig is az foglalkoztatott, ha láttam valamit, hogy hogyan, mitől működik.

Főleg a vizualizálható, mechanikusabb irány az érdeklődési irányom, de ebbe már a tanulási irányom is beleszólhatott. Persze érdekel az elektromosság, elektronika, kémia is.


A mai napig, ha ránézek valamire, akkor minimum háttérgondolatként ott dolgoznak a fejemben a dologhoz tartozó fizikai részletek, erőábrák, hótan, bármi, ami a dolog fizikai háttere.


Ülök a pohár jeges üdítőmmel és miközben nézem a melegben a hideg poháron gördülő páracseppeket, elgondolkodom, hogy a kondenzáció mikor melegíti jobban, ha hagyom rajta folyni a párát, vagy ha folyamatosan letörlöm.


Ma egy pohár szódavíz ivása közben elmorfondíroztam, van-e a vízen kívül bármilyen elem oxidja, ami létfontosságú az élethez.


Szóval ez egy szemléletmód.

Nem tudom, tanulható-e, vagy ez egy veleszületett hajlam.

2019. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
#21:Nagyon köszönöm a precíz választ!:)
2019. júl. 31. 13:16
 23/43 anonim ***** válasza:
71%

#18 vagyok.

Így legalább tudok válaszolni.


"Tehát például akik most mérnökök vagy mérnöknek tanulnak,mikor és hogyan alakult ki ez az érdeklődés."

Számomra egyszerűen, az ment. Egyrészt sokkal könnyebben ment pl. a matek, mivel semmilyen lexikális tudás nem kelllett, többnyire logika.

Másrészt, gyűlöltem magolni, így még inkább ez az irány volt kedvező nekem.


"nem érdekli a mat-fiz különösebben ellenben kiváló szakember lehet műszaki érdeklődéssel."

Ahhoz, hoyg valaki nagyon jó szakember legyen, érteni kell a mögöttes dolgokat, ami pl. fizika, ha mondjuk egy villanyszerelőt nézünk.

De legtöbbször ezekben az esetekben valójában csak betanulnak egy mozdulat sort és ténylegesen nem tudják, hogy hogy működik, mait csinálnak. Ezt nem nevezném érdeklődésnek, ezért nem értettem, hogy miért számít a természettudomány.

2019. aug. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
#21: szén
2019. aug. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
0%
És nitrogén :)
2019. aug. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 Wadmalac ***** válasza:

#24, #25:

Nem jó. A szervezet nem használ fel nitrogén-oxidokat, széndioxidot sem, illetve a széndioxid éppen hogy az élet mellékterméke, nem szükséglete.

Növényekre még igaz lehet mindkettő, de ránk?

2019. aug. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
0%

NO2 nélkül éhen halnál egy-két év alatt mivel kihalna a növényvilág jelentős része.


CO2 nélkül pedig kb 30 másodperc - 2 perc után elveszted az eszméleted és nemsokkal később meg is halsz.

2019. aug. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Wadmalac ***** válasza:
100%

"NO2 nélkül éhen halnál egy-két év alatt mivel kihalna a növényvilág jelentős része."

Én közvetlenül a szervezetünkbe bevitt, vagy ott jelen lévő elemi oxidokról beszélek, nem ilyen áttételes módról.


"CO2 nélkül pedig kb 30 másodperc - 2 perc után elveszted az eszméleted és nemsokkal később meg is halsz."

Eöö, nem keverted össze az oxigénnel? Mert amit leírtál az éppen az oxigénhiányra, illetve éppen a magas CO2 koncentrációra igaz. :D

2019. aug. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy 14-15 éves kisgyerek, aki nagyon okosnak hiszi magát és rendkívül fennhordja az orrát, mert az aktuális fizika témazárókat ötösre képes megírni és a felsőbb osztályok tananyagai mennek neki.


Olvastam már pár kérdését, volt ahol nagyon lehordták (egyébként jogtalanul), volt ahol Ő volt undorító.


Nem érdemes nagyon vele foglalkozni egyébként.


Viszont válaszolni fogok a kérdésre:


Villamosmérnök hallgató fiú vagyok, kb 14 éves korom óta "bütykölök". Ez annyit jelent, hogy régi számítógépeket/telefonokat elkezdtem kibelezni, játszani rajtuk.

Tipikus "Nagy lépés az embernek, kis lépés az emberiségnek"-féle dolog. Meg itt gyakorin írogattam mindenféle hülye "tanácsokat"... Stb.

Végül tizedikes koromban, úgy nyár elejére tisztázódott bennem, hogy a villamosmérnöki kar érdekel a legjobban (felvetődött még a járműmérnöki, gépészmérnöki pl).

11.-ben informatika fakultációra jártam és érettségit tettem belőle.


Körülbelül ez lenne az ideális, hogy egy fiatal 16-17 éves korára tudja hogy mi akar lenni.


És igen, "bütykölgettem". Telefonokat (pl Android ROM flashelés), számítógépeket.

14 évesen kaptam egy elektronika készletet, de egyszerűen nem voltam hozzá elég érett.

Most a saját (egyébként sok) spórolt pénzemböl vettem oszcilloszkópot, függvénygenerátort, multimétert, alkatrészeket, labortápegységet stb

Van még egypár dolgom.

Azt tervezem velük, hogy a nyár végéig megcsinálok velük pár mérést.


Sőt! Szorgalmi időszakban is fogok vele dolgozni, ha van időm.


F

2019. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
#29:Ó,igazán? S a bocsánatkérésemet már nem vetted figyelembe? Mert ugye,megbántam amit tettem.
2019. aug. 3. 13:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!