Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jól gondolom ezt a földrajzzal...

Jól gondolom ezt a földrajzzal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Egy fantasy regény világának kidolgozásához kérném a segítségeteket. Egy kitalált világban játszódik, és szeretném ezt minél részletesebben és minél valóságosabban megalkotni. Kezdetnek rajzoltam egy térképet, és ez alapján szeretném először az éghajlatot, majd a gazdaságot kidolgozni. Viszont kicsit bizonytalannak érzem magam ezzel kapcsolatban, van egy elképzelésem, de nem tudom, jól gondolom-e a dolgokat, vagy hülyeség az egész.

Ez itt a térkép (remélem sikerült valamennyire reális térképet rajzolnom, először csinálok ilyesmit):

[link]

A térképarány 1 : 920 000, a képen nem igazán látszik.

Eddig arra jutottam az éghajlattal kapcsolatban, hogy jobbról egy óceán határolja a helyet, így onnan óceáni hatás érvényesül (bő csapadék, enyhe tél-hűvös nyár, bő vizű folyók), balról pedig szárazföld, így afelől kontinentális hatás van érvényben (fogalmam sincs, ez így mennyire állja meg a helyét).

És a hegységek miatt úgy gondoltam, ezeken a helyeken kevesebb a csapadék:

[link]

És ezeknél a helyeknél esik a legtöbb:

[link]


Ez így mennyire reális? Jól gondolom a dolgokat, vagy tévedek valamiben (és esetleg ki tudnátok javítani)? :)



2019. aug. 17. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

A parton több csapadék lehetne a hegyekig , a hegyek között viszont lehetne sivatag (mivel a hegyek nem engedik át a felhőt a csapadékkal) ahol a mi világunkban élőhöz hasonló egyiptomi civilizáció élne .a csapadékos részen élhetnek az európai civilizációhoz hasonló népek ,

A térkép bal sarkanál és északon a hegyeken túl élhetnének eszkimó félék.

2019. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TR75 ***** válasza:

Attól függ, mit értesz kitalált világ alatt. Ha teljes mértékben kitalált, tehát nem is a Földön, akkor nagyjából a képzeleted szab határt. Ha amúgy a Földön vagyunk, akkor a térkép jobb oldalán inkább nedves kontinentális éghajlatnak kellene lennie (hideg tél és meleg nyár, viszonylag sok nyári esővel), bár ez függ a szélességi körtől (délebbre monszun).

A szárazabb és esősebb területek nyilván stimmelnek, bár azt nem tudom, hogy 100-150 km elegendő-e szembetűnő változáshoz.

2019. aug. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

A sci-fi két szó összetétele. Ha az elsőt figyelembe akarod venni, akkor a természettörvényeket nem hagyhatod figyelmen kívül. Azok mindenütt érvényesek. Ha viszont csak a másodikra koncentrálsz és nélkülözöd az elsőt, akkor te alkotod a természettörvényeket. Amilyenre akarod, csak konzekvens legyen.

Van még egy apróság. Az irodalom egyik célja a szórakoztatás, de van még egy célja is. A valós világunk egy konkrét problémájának más szemszögből való bemutatása, megvilágítása. Öncélból írott szöveg puszta időtöltés, egyéb haszna nincs. Nem is olvassa senki.

2019. aug. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Bár írtátok, fantasy világnál bármi lehetséges, de olyan világot szeretnék alkotni, ahol a természeti adottságok, a tájak, az éghajlat meg úgy minden olyan, mint a Földdé. Szóval tekinthetünk rá egy alternatív Földként is :)

Szélességi köröket tekintve valahol az északi mérsékelt övezetbe gondoltam elhelyezni, nagyjából azon a helyen, ahol Európa található (azon belül is inkább Anglia fele).

2019. aug. 17. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!