Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit mond ki a Borde-Guth-Vilen...

Mit mond ki a Borde-Guth-Vilenkin (BGV) kozmológiai tétel, és mennyire bizonyított? Valóban kimondja, hogy az univerzumnak volt kezdete?

Figyelt kérdés
Milyen elméletekre alapozva mondták ki, és mekkora konszenzus van ezügyben a fizikusok között?

2019. aug. 20. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj: jelenleg egy szétrobbanó világban élünk.

SZERINTED ennek volt kezdete, vagy sem?

2019. aug. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2019. aug. 20. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es: Nem ez volt a kérdés. Olvasd el újra a kérdést.


2-es: Köszi, ezt már olvastam, de nem igazán értettem, ezért is reménykedtem egy érthetőbb magyarázatban. :)

2019. aug. 20. 02:32
 4/5 Farkas999 ***** válasza:
100%

Itt sok mindent leírnak a témával kapcsolatban, a legnevesebb tudósok összefoglalói is olvashatók. Különösen érdekes a Vilenkin interjú, ahol némileg ellentmond a fenti tételnek. Bizonyítékok nincsenek, csak koncepciók néhány megfigyelés és matematikai levezetés alapján. Az egész anyagok elolvasását és az összes videó megnézését javaslom.


[link]

2019. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. Az angol miatt kissé lassan fog menni, de ez is megteszi. :)
2019. aug. 20. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!