Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki el tudná ezt magyarázni...

Valaki el tudná ezt magyarázni? (biológia)

Figyelt kérdés
Többször olvastam már, hogy az élőlények lokálisan csökkentik az entrópiát, de "összességében" ők is növelik. Ez pontosan mit jelent (az entrópia fogalmát ismerem)? Milyen folyamtokkal csökkentik? És miért nő mégis?

2019. aug. 20. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Az entrópiacsökkentés pl. a növényeknél azt jelenti, hogy vesznek egy csomó CO2-t a levegőből (tehát ennek kezdetben igen nagy az entrópiája), kivonják belőle a szenet, majd szép rendben (nagyon kicsi entrópia) beépítik magukba.


Közben azonban a Nap koncentrált energiáját (fény, kis entrópia) átalakítják hővé, igen nagy entrópiával, és ez sokkal több, mint amennyit a szén beépítésével csökkentettek.

2019. aug. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Ja, és légy szíves legközelebb egy normális címet megálmodni.
2019. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Megkérdezném azt, aki az elsőt lepontozta, hogy mi nem stimmel benne?

Aki a másodikat lepontozta, az egyszerűen elmebeteg, azt tudom.

2019. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Miért gondolod, hogy a pontozás mérlegelés következménye? Nem, a pontozás mostanában egyre inkább érzelem kérdése. Én mást gondolok, tehát lepontozlak (függetlenül attól, jót írtál-e). Nem értem amit írtál, bosszúból lepontozlak (akkor is, ha jót írtál).

Itt valójában a fórum értéke vész el. Gondolja arra: a kérdező nem tud valamit, kérdez. Írnak neki hetet havat, közte jót is. Miként hámozza ki, mi baromság, mi hasznos? Az ilyen pontozóbrigádok azért rendkívül károsak, mert elveszik a lehetőségét annak, hogy a kérdező előbbre jusson. Ezt illenék kezelniük valamilyen szinten a moderátoroknak. Ha fűződnék hozzá érdekük.

2019. aug. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Fűződik, csak ők nem törődnek ezzel.

Ezért fog tönkremenni az oldal.

2019. aug. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom mások miért pontozták le az első választ. Én azért mert fizika ügyben hablaty

"Közben azonban a Nap koncentrált energiáját (fény, kis entrópia) átalakítják hővé, igen nagy entrópiával"


Lol. Ezen csak nevetni tudok :)

Jó tudományosan hangzik az tuti.

2019. aug. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor nyugodtan írd le, hogy pontosan mi történik.

Ha viszont 𝐧𝐞𝐦 írod le, akkor troll vagy.

Még akkor is, ha esetleg igazad lenne (de amúgy nincs).

Ja, és ha segítség nélkül pontozol le, akkor is troll vagy.

2019. aug. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Mittomén mi történik, nem vagyok biológus.

Fizikus viszont vagyok és azt mondom hohy annak a mondatnak sok értelme nem volt...

2019. aug. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7 miért pontoználak le? A címeset is felpontoztam mert az igaz sztem. :)
2019. aug. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

Akkor leírom másképp, így talán megérted:

a Nap energiáját (a fényt) használják fel ahhoz, hogy a CO2-t felbontsák, és különböző folyamatokon keresztül cukrot hozzanak létre belőle. A folyamat végén az anyag rendezettebb állapotban lesz, mint előtte volt, tehát csökken az entrópiája.

AZONBAN a fény rendezettsége a folyamat alatt nagyon lecsökken, az entrópiája erősen megnövekszik.

Sokkal jobban, mint amennyi anyagot közben elrendez.

A fotoszintézis hatásfoka 8% körül van.

A többi energia hő formájában szóródik szét, tehát igen rendezetlen lesz.

2019. aug. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!