Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Relativitás elméletet könnyen...

Relativitás elméletet könnyen értettétek meg?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mennyire tudjátok elképzelni a mögötte lévő matekot?

Valahogy kicsit nehezemre esik elképzelni a dolgokat.

(általános relativitásra gondolok)



2019. aug. 26. 21:53
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
92%
Persze. Csak kellett hozzá 15 év.
2019. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
15 évesen már megértetted?!
2019. aug. 26. 21:57
 3/36 anonim ***** válasza:
72%
Elhiszem, hogy nehezedre esik. Ilyen lényeglátással, nem is csodálkozom...
2019. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 EagleHUN ***** válasza:
17%

Amikor Einstein kiadta az első (Általános relativitáselmélet nevű) tanulmányát utána jó darabig semmi nem történt és csak hónapokkal később kezdtek szállingózni az első levelek.

Akkor még csak kb fele volt pozitív hangvételű.

Később a második (speciális relativitáselmélet) után is hasonlóan játszódott a dolog, talán kicsit hamarabb és nagyobb volumenű levelezés.

Majdnem ahogy 1 -es írja, de azért nem kellett 15 év az első eredményekhez és elismerésekhez, de egy jó 5-10 év eltelt mire a Fizikustársadalom elkezdte megemészteni a dolgot.


A matematikai részéről meg annyit hogy a felesége matematikus volt és ő csinálta hozzá a számításokat.


Később elváltak aztán már nem is ért el semmit.


Szerintem némileg túlhájpolt szegény, nem volt akkora ész amekkorának beállítják.

Az alapötlet lehet az övé volt, de az inspirációban és a kidolgozásban a feleségének oroszlánrésze volt.


https://www.youtube.com/watch?v=8k1FIDkDQ60

2019. aug. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
kedves EagleHUN mintha te kevernéd a két elméletet :)
2019. aug. 26. 22:40
 6/36 anonim ***** válasza:
68%

Úgy látom, senki sem értette azt a 15 évet. Nekem kellett 15 év ahhoz, hogy megértsem a relativitáselméletet, miután az alapokat elsajátítottam az egyetemen.

Azt hittem, hogy egyértelműbb lesz... Lehet, hogy túl késő van már? :)

2019. aug. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Én értettem, csak tréfáltam :)
2019. aug. 26. 22:58
 8/36 Mojjo ***** válasza:
53%

@4: History channel :D Oké, innen már csak egy lépés a Mindentegybe blog :D

Erről ez jutott eszembe: [link]

2019. aug. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
68%

Einstein egyértelmű magyarázatot adott:

EGY hajszál a fejen kevés, a levesben sok!

2019. aug. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

A #4 összekeverte a két elméletet. A spec.relativitáselméletről a dolgozat 1905-ben jelent meg, az ált.rel. pedig 1915-ben.


Pl. 2005 részben emiatt volt a fizika éve. Annak idején Nagy Károly prof. Úr tartott előadást is, javaslom utánanézni a Mindentudás Egyeteme honlapján.


Abban az előadásban majd meglátjátok, hogy a történet arról szól, hogy Einstein kortársai mennyire nem értették az elméletet. Nem véletlen, hogy a Nobel-dijat sem arra kapta.

2019. aug. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!