Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek a Megalodon...

Szerintetek a Megalodon (legnagyobb càpafaj a vilàgon) tènyleg kihalt?

Figyelt kérdés

Mert szerintem igen...de eggyesek vitatkoznak velem,hogy nemtudhatom,hogy mivan a tenger mèlyèn....

igen persze ez mind szèp ès igaz de ha nem haltak volna ki akkor szerintem egy ilyen nagy càpàt a kutatòknak nem lenne nehèz felfedezni....


2010. júl. 13. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztos h kihalt,mivel cetekkel táplálkozott,amelyek ezért nem nőttek akkoriban ekkorára...
2010. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt mondja, hogy nem tudhatod, hogy mi van a tenger alján, attól meg kell kérdezni, hogy vajon röntgen nélkül elhiszi-e, hogy nincsen tele ötforintosokkal. Végülis nem tudhatja biztosan, amíg egy teljes test röntgent nem csináltak. És akkor is csak másnapig lehet biztos, mert lehet hogy éjszaka telerakja valaki a testét.


Szóval bár nem tudjuk, hogy mi van a tenger alján, de egy csomó mindenről tudjuk, hogy NINCS, például orángután telep, delfinek által üzemeltetett számítógép gyártó üzem, és biztos vagyok, hogy megalodon sem.

2010. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
oszt1 a megalodon hogy bírná már azt a nyomást, ami mondjuk 5000 méteren van?....
2010. júl. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

azért ötezer méter mélyen egészen más, nyomáshoz és sötétséghez alkalmazkodott fajok élnek, külön csak róluk megjelent egy szép könyv... külsőre inkább alien-nek néznek ki , a halak is :D


Nagyátlagban nem sok helyen 5000méter a mélység :-I

2010. júl. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az ok, hogy ott alkalmazkodott fajok vannak, meg, hogy 5000 méter nem sok helyen van...de ha annyira lenne még megalodon, máshol nemigen tudna elbújni...de mint említettem ebből következik, hogy mivel a nyomást nem nagyon bírná, ezért már tuti kihalt
2010. júl. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Számomra sokkal szimpatikusabb, ha egy ilyen kérdésre adott válasz úgy kezdődik, hogy "Jelenlegi ismereteink szerint..."


A legjobb példa a bojtosúszós hal esete.

A tudomány akkori ismeretei szerint ezek a jószágok 360 millió évvel ezelőtt nagy számban népesítették be a tengereket, s mivel 70 millió évnél fiatalabb rétegekben nem találták már nyomát, az volt az elfogadott álláspont, hogy Kréta korban kihaltak.

Aztán 1938-ban jött a meglepetés: Afrika mellett kifogták egy ÉLŐ példányát! A kezdeti hitetlenkedés után kétséget kizárólag igazolták, hogy valóban az eddig csak fosszíliákból ismert "őskövületről" van szó. Azóta sikerült felderíteni az élőhelyének határait, halászatát szigorúan megtiltották, és tudományos célra is csak külön engedéllyel lehet egy-egy példányt kifogni.


A másik eset:

Egy tenger alatti bányászattal foglalkozó társaság dokumentum filmjében olyan élőlények kerültek a kamerák elé több ezer méter mélységben, amiről a résztvevő biológusoknak halvány sejtelmük sem volt, hogy micsodák! A tudomány akkori ismeretei szerint olyan lények nem léteztek. A víz alatti robottal a felszínre is hoztak egy példányt, egy közel két méteres, lapos, féregszerű példányt, de azóta nem hallottam, mi lett vele. Nem lenne meglepő, ha kiderülne, hogy ennek is vannak kövületekből ismert elődei...


Nem hallottam, hogy magalodon akadt volna valahol horogra, de a legnagyobb jóindulattal is csak a Hamlet idézetet tudom javasolni: "Több dolgok vannak földön égen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes."


DeeDee

***********

2010. júl. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
02:28-megint más egy 2 méteres mélytengeri lény,és egy 21 méteres nyíltvízi cápa,amely ráadásul nagy állatokkal táplálkozott...
2010. júl. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az előző kommentelőknek: A megalodon nem nőtt 21 méteresre, csak 15 méteresre. És a megalodon egy felszín közelében élő faj volt, nem mélytengeri. Ma sem látni h a nagy fehér leúszna a többkilóméteres mélységbe. SŐT!!!! A megalodon nem is a legnagyobb cápafaj volt. Régen láttam egy docu.filmet ami az őskori cápákról szól, és megemlítenek benne egy cápafajt, aminek 120cm átmérőjö, spirálalakú fogsorát találták meg. A neve Parahelicoprion, a vmivel ismertebb helicoprion gigantikus rokona. Az egyik illusztrátornak az javasolták, h a parahelicoprion angolnaszerű testtel rendelkezett. Majd elkezdett vázlatot készíteni (és most idézem)"Ha a parahelicoprion spirál alakú fogsora 120 cm, és angolnaszerű teste volt, akkor ez a kis halacska, 30 méter hosszú lehetett! Ez egésszen elképesztő".
2011. nov. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Biztos h kihalt,mivel cetekkel táplálkozott,amelyek ezért nem nőttek akkoriban ekkorára..."

Akkor is megnőttek ekkorára; a mai méretüket minimum 10 millió éve elérték (a grönlandi bálna őse kb. akkora volt, mint a mai leszármazottja, ill. kék bálnánál nem sokkal kisebb barázdás bálnák is éltek 5-6 millió éve), a Megalodon 2 millió éve halt csak ki.

2017. jan. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!