Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi is pontosan az az éter?...

Mi is pontosan az az éter? (fizikai fogalomra értem)

Figyelt kérdés
Illetve mi is az interflór,sötét anyag,sötét energia?Ezek léteznek?

2019. aug. 29. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

[link]

[link]

[link]


Az interflórt nem tudom micsoda, még nem találkoztam ezzel a kifejezéssel.

2019. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Na most a sötét anyag, sötét energia az ami az univerzumot egybe tartja! Van neki tömege azaz inkabb gravitációja onned tudtak meg hogy létezik egyáltalán de amugy semmilyen egyébb módon még nem tudjak kimutatni csak annyit tudnak róla hogy van gravitációja és elvileg az tartja egybe a világot mivel a világ 74% sötét energia 22% sötét anyag és csupán $Zaros 4% fogható kimutatható anyag!!!!!!!!


Most van egy elmélet hogy a sötét energia egy masik dimenzió ok áramlik a hu rokon keresztül a mi dimenziókba azaz a 4 dimenzióba ezért nem tudjunk érzékelni mivel több dimenzióban mozog az ember pedig csak 4 dimenzióban létezik 3 tér dimenzió (hosszúság, magasság, mélység) és 1 ido dimenzió azaz maga az idő menete...


Az éter az a közeg amin az elektromágneség halad!!! De ez végüle Einstein megcáfolta!!!

Mert mindennek kell egy közeg ahol haladni tud pl a hangnak a levegő csak hogy maga az elektromágneség ez a közeg/közvetítője a fotonoknak azaz a fénynek azaz az energiának és hőnek

Annyi hogy ugye ennek az éternek nem szandit volna mozogni a azonban ez együtt mozog a földdel


De 4 közvetítő kölcsönhatás erő van

Ez az erős kötés, gyenge kotes, elektromágneses kotes, és gravitációs kotes...


Az interflorrol nem hallottam még

2019. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
70%

Az interflór kifejezés nekem sem ismerős. Biztos, hogy tiszta fizika, nem valami ezós-metafizikus izé?


Az éter ma már nem fizikai kifejezés. tényleg, ahogy ~ is írta, régen azt gondolták, az elektromágnesességnek van egy közege, amibe nterjed, ezt nevezték annak. Meg persze az ezoterikusok ráaggatták a kifejezést az általuk feltételezett nem hagyományos, hanem "szellemi" anyagra meg a szellemi létezés terének is ezt a nevet adták. Mindez ma már nem fizika, de a köznyelv használja az "éterben terjed" stb. kifejezést a rádióhullámokra.


Sötét anyag és energia. Hülye név, helyesebb lenne a láthatatlan, de ha már egywszer ez a neve akkor ez van.

A sötét anyag az a nem tudjuk mi, ami a világegyetem összes kalkulált tömegének kilencven-valahány százalékát teszi ki, mégsem tudjuk egyelőre sehogy, semmivel kimutatni a jelenlétét, azon kívül, hogy mérhetően tömege, gravitációs hatása van. Megy a kutatás, hogy miből állhat, teória van dögivel ,de még egy sem bizonyosodott be.


A sötét energia meg az a szintén ismeretlen hatás, amitől a világegyetem önnön gravitációs "összehúzó" hatása ellenére nem lassulva, hanem gyorsulva terjed.

Erről sem tudunk éppen sokat, a hatását tudjuk mérni, de magát a hatást kiváltó jelenséget nem tudtuk még "megfogni". Teória itt is van elég, de mind sántít.

2019. aug. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem tom minek lettem le pontozva...
2019. aug. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én senkit sem pontoztam le
2019. aug. 31. 13:10
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
Intelligens gondolkodók. Nem értem vagy lusta vagyok végigolvasni = lepontozom.
2019. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!