Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fair trade kávé termelése...

A fair trade kávé termelése miért tekinthető környezetbarátnak/ környezet szempontjából fenntarthatóbbnak, mint az "átlagos" kávé?

Figyelt kérdés

Azt olvastam róla, hogy egyrészt a termelőkkel szembeni korrektségre törekszik a fair trade, a kényszermunka, gyerekmunka ellen lép fel pl., de azt is olvastam, hogy a környezet védelme is fontos szempont. Az érdekelne, hogy konkrétan miért? Hogyan működnek ezek a kávéföldek, jobban meg tudják-e valahogy őrizni a biodiverzitást, vagy egyáltalán mi az, ami miatt jobb a környezetre nézve? Köszönöm előre is a válaszokat, és bocsi, ha érthetetlenül/ helytelenül fogalmaztam valamit. Illetve, milyen tudományos igényű, megbízható olvasmányokat ajánlanátok a témában? :)

(Lehet, nem jó kategória, bocsi :) )



2019. szept. 11. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bio és Fait Trade nam ugyan az.


Pár éve láttam egy németo riportot ahol mindenféle fair trade ültetvényekre mentek ki, megnézni, hogy tényleg mit is jelent.

Nem minden hol volt idilli körülmények, de azért nagyságrenddel jobb körülmények voltak még a leg lepukkantabb helyeken is mitn a normál ültetvényeken.


Amire leginkább Fair traid ráment, hogy a körümlények emberségesek legyenek. ezek az emberek nem igazán kaptak több pénzt, de normál munkaidö, gyerekek nem dolgozhattak. Egészszégügyi ellátás, és a legtöbb saját házat(fa bungikat) biztosított a munkásoknak, akik családjukkal élhettek ott bent, és a gyerekek saját iskolába járhattak. Volt folyóvíz stb... Ez a legtöbb helyen egy magsabb életszínvonalt adott az embereknek, amit ök mint munkás osztály soha nem érhettek volna el ott abban a környezetben.

A riport több kontinensen és külömbözö ültetvényeken volt(banán, kávé...).


Amit eltudok képzelni, hogy mivel a Fair Trade helyeket kontrolálják és eleve a munka körülményeket is figyelik, így europában illegális és egészségre veszélyes szereket talán nem használhatnak, így talán biobb lesz egy termék.

2019. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
parasztvakítás
2019. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, köszönöm a magyarázatot

Második: miért? :)

2019. szept. 11. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!