Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés

A Bükk hegységben gyakori a hegyes badargomba?

Több weboldalon néztem és valahol aztirják őshonos van ahol azt hogy Magyarországon nem terem.

szept. 11. 12:17  Privát üzenet  

A válaszok
pilótakex89 nevű felhasználó válasza:

Passz, én még sosem láttam az erdőkben de valóban mondják, hogy van és azt is, hogy nem. De ne is kutass utána ha nem értesz a gombákhoz. Ne keverd össze valami susulykával mert akkor nem elszállsz hanem bereccsensz. :D

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont szept. 11. 18:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ugylátom te aztis tudod akkor miért keresem😀😀 Mar az egesz erdot mezoket bejartam talaltam de nem voltam benne biztos hogy az igy nem eröltettem csak bosszantó hogy a youtube videokbe Angliaba kimegy a srac és kaszálni lehetne 😀

# 2/7Időpont szept. 11. 18:23 Privát üzenet

Hát gondoltam, hogy nem pörköltbe kell. :D Az az angol srác ilyen elszállós környékre született. Neki ezt dobta a gép. :D

# 3/7Időpont szept. 11. 21:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pl ma is találtam eggyet a leirás rá illik és legelőn is találtam de sajnos nem vagyok benne biztos hogy az igy inkább otthagytam😀 sajnos kepet ide nemtudok beszurni😔

# 4/7Időpont szept. 12. 08:30 Privát üzenet

Egy képmegosztó oldalra fel tudod tölteni a képet és a linket be tudod ide másolni. De online nem határozunk gombát ezt vedd figyelembe. :D

# 5/7Időpont szept. 12. 14:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Persze ottis hagytam csak eleg sok hasonlo van hozzá.. olyan bátor azért nem vagyok hogy leszedjem és meg egyem 😀 De ha joltudom a zöld csengettyü gomba is pszichoaktiv és az elvileg terem

# 6/7Időpont szept. 12. 16:53 Privát üzenet

Hát az kicsit veszélyesebb mint a badargombák. De az terem igen. Bár nagyon ritka. Szóval nem fogsz gombától elrepülni. Rúgj be mint a csacsi inkább. :D

# 7/7Időpont szept. 12. 17:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kiránduló helyek a Budai-hegységben?
Hol van a Pilisben vagy a Visegrádi hegységben szeder, málna? Mely turistautakat kell keresni?
Romániába Bihar hegységben Csodavár és a Szamos-bazár bejárásához milyen bakancsot ajánlotok?
A horvát Karszt-hegységben milyen növények élnek?
A Bükk-hegységben milyen ehető gombafajok teremnek, amikkel egy gyűjtő is találkozhat?
A Šar-hegységben melyik hegycsúcs a legkönnyebben teljesíthető egy kezdőnek?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!