Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A brómnak így vannak sorrendbe...

A brómnak így vannak sorrendben az elektronjai?

Figyelt kérdés
Az első héjon-2 elektron, 2.-on 8, 3.-on 8, 4.-en 17?

2019. szept. 20. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem így vannak.


[link]


Itt leírják, hogy hogyan vannak az elektronok héjanként. (2, 8, 18, 7)

2019. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De mitol fugg hogy hogyan rendezodnek? hogy 2,8,8,18,18,32 vagy 2,8,18,32?
2019. szept. 20. 16:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Én csak arra emlékszem kémiából, hogy a főcsoport elemeinek annyi elektronjuk van a legkülső héjon, a vegyértékhéjon ahányadik csoportban vannak, tehát maximum 8. Ha 8 db van akkor stabil az atom és nem, vagy csak nagyon nehezen lehet reakcióba hozni. A nemesgázokat pl.

De, hogy a többi héjon miért rendeződnek úgy, hogy annyi legyen amennyinek kell azt nem tudom. Ehhez szerintem köze van a kvantunszámoknak is de az már nekem magas volt mindig is.

Amit most találtam:

"Az elektron alhéjakat s,p,d,f,g,h,i,… betűkkel jelöljük, amelyek a 0,1,2,3,4,5,… pályakvantumszámnak (l érték) felelnek meg. Az alhéjakon 2(2l+1), azaz 2,6,10,14,18,22,… elektron fér el."

Reméljük jön majd itt egy fizikus, kémiatanár vagy egy fizikatanár aki pontosabban tudja a dolgokat.

2019. szept. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!