Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges hogy az univerzum...

Lehetséges hogy az univerzum egy fekete lyuk?

Figyelt kérdés

Fura belgondolni, hogy mennyi mindent nem tudunk a világegytem kialakulásáról. Én laikusként hallottam pár fikciót és pár összefüggés véltem felfedezni.

Először is van egy olyan teória, hogy amikor egy feketelyuk keletkezik, akkor tulajdonképpen a lyuk "túloldalán" történik egy ősrobbanás és egy egész új univerzum keletkezik. És hasonlóan a feketelyukakhoz az univerzum is rendelkezik egyfajta eseményhorizontal, amin belül folyamatosan tágul, és gondolatunk sincs mi lehet a túloldalán, de az biztos hogy nem tudnánk áthatolni a határán, ugyanúgy mint egy fekete lyuk esetében.

ti mit gondoltok?



2019. okt. 2. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem párhuzamos dimenziókba vezető kapuk,itt szétszedni,a másik végén összerakja a dolgokat.
2019. okt. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wadmalac ***** válasza:
76%

Az ismeretlenről lehet teorizálni bármit, a kérdés csak, hogy mit érdemes, mit nem.


" hasonlóan a feketelyukakhoz az univerzum is rendelkezik egyfajta eseményhorizontal"

Hát izé, az eseményhorizontnak elég jó definíciója van és az univerzumunk ennek megfelelő dologgal nem tudjuk, rendelkezik-e. Tény, hogy van hasonlóság, egy fekete lyuk eseményhorizontján belülről sincs olyan vonal, ami kifelé mutat. De az eseményhorizonton kívülről van befelé mutató és van befelé jövö anyag, fény stb. Hát ilyet mi nem érzékelünk.


" az biztos hogy nem tudnánk áthatolni a határán, ugyanúgy mint egy fekete lyuk esetében."

Hát, tudtunkkal nincs határa. Valószínűleg valahol visszahajlik önmagába. Ez az értelme valahogy a fekete lyuk esetében is a kifelé mutató pályavonal hiányának is, de mégis sok a különbség. Ezt viszont egy asztrofizikus tudná elmagyarázni, nem egy magamfajta laikus.


A másik probléma, hogy a fekete lyukak létének van egy feltétele, ami a benne lévő össztömeg és az átmérő viszonya. Tudtommal az univerzumunkra ez nem igaz illetve nem értelmezhető.


Nem mondom, hogy kizárható, de nem valószínű.


Amit az elején írtál, a fekete lyuk mint ősrobbanás-góca egy másik univerzumnak, hát, mint írtam, az ismeretlenről lehet teorizálni, csak van, amit nem érdemes.

2019. okt. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem lehetséges, és már legalább négyszer volt a kérdés.
2019. okt. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
A fejedben minden lehetséges. annak, akiknek a fejében nagyjából csak annyi lehetséges, mint a valóságban.
2019. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 EagleHUN ***** válasza:

Pedig létezik olyan teória (tudósok által teljesen megalapozottan és részletesen kidolgozva, matematikai alapjai is) hogy egy 4 tér dimenziós univerzumban ha egy fekete lyuk keletezik az tulajdonképpen becsomagolja az egyik dimenziót és az az objektum már egy 3 dimenziós tér és akár egy univerzum is lehet benne.

Visszafelé ott sem fognak ebből semmi információt kapni mint ahogy az itteni fekete lyukakból sem léphet ki semmi.


Viszont van egy különbség is amit ki is számoltak és be is látható könnyen. A mi fekete lyukjainkban már nem lehetséges működő univerzum és élet mert a 3 -nál kevesebb térdimenziókkal egyszerűen nem működik sok olyan dolog ami az anyagokhoz és az élethez elengedhetetlen!

2019. okt. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"hogy egy 4 tér dimenziós univerzumban ha egy fekete lyuk keletezik"

Mivel jelenleg NEM ismerünk működő 4 dimenziós teret, ezért ez az írás csak egy fantáziajáték.

2019. okt. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

"Mivel jelenleg NEM ismerünk működő 4 dimenziós teret, ezért ez az írás csak egy fantáziajáték."

Határeset.


A biztonság kedvéért több linket teszek, mielőtt valaki ezóról kezd sikítozni a forrás alapján. Két eltérő "bizonyíték" is szerepel benne, egyik kísérleti téma, a másik meg elvi.

[link]

[link]

[link]

2019. okt. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 EagleHUN ***** válasza:

Nem véletlen így kezdtem # 6 hogy ez teória:

"Pedig létezik olyan teória..."


Wadnak köszi a linkeket.


Szóval ez eléggé megalapozott teória nem pusztán fantazmagóriáról van szó. Komolyan foglalkoznak vele és kutatják az eléggé szűkös lehetőségeket ez irányban.

2019. okt. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

A 4. térdimenzió igencsak fontos kérdés.

Könnyen lehet, hogy ami ma homályos a gravitációval kapcsoaltban, arra a 4. dimenzióban rejlik a válasz.

2019. okt. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de ezekre honnan lesz bizonyíték?

Még ha létezik is 4. dimenzió - ki mondja meg, hogy az milyen? És mi alapján?

2019. okt. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!