Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés

Azt miből tudom megállapítani, hogy most milyen hő- és fényjelenségek fogják kísérni a reakciókat?

És mekkora energiafelszabadulásnál kíséri egyáltalán ilyen hang-vagy fényhatás a reakciót?

Tehát úgyértem minden reakció energiaváltozással jár (vagyis a legtöbb) de mi az a határ a kötésenergetikában, aminél már ilyen külső, intenzívebb jelenségek is történnek? Pl a durranógáznál, villanóbomba

És egyáltalán honnan tudom, hogy milyen energia szabadul fel a 3 közül?

-Kinetikai

Fényenergia

Keress kérdéseket hasonló témákban: kémia, reakció, energia, , fény, atombomba

okt. 5. 14:23  Privát üzenet  

A válasz
Sajnos még nem érkezett válasz.

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Rockwell mérő nélkül hogy tudom megállapítani egy acélról, hogy hardox anyag-e?
Honnan tudom megállapítani, hogy egy kémiai reakció végbemegy-e vagy sem?
Hogyan tudom megállapítani, hogy mi paramágnese, vagy mi diamágneses?
Ezt honnan tudom megállapítani?
Van egy forgatható csillag térképem. Hogy találom meg rajta magamat hogy hol vagyok, és ha felnezek az égre akkor hogy tudom megállapítani hogy mit látok?
Hogyan tudom megállapítani, hogy egy csepp N, N-dimetilglicin valóban az-e?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!