Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A { 1; { 2 } } kifejezésben...

A { 1; { 2 } } kifejezésben milyen műveletet lehetne írni a két "}" jel közé?

Figyelt kérdés
Arra jöttem rá, hogy sokszor nem írunk ki bizonyos szorzásjeleket. Pl. simán írjuk, hogy 2x, pedig az 2*x, vagy f(x), pedig az f o x. A kérdésem magyarul az, hogy mi a halmazelméleti szorzás? Arra már rájöttem, hogy nem számtani (hagyományos) - és nem is funkcionális szorzás.

2019. okt. 12. 09:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy érzem félreértésekbe kerülhettél, mert fogalmam sincs mi van a kérdéseid hátterében. Ugyanis általában nem szoktak semmi jelet tenni a két záró "}" közé. Amit felírtál az egy olyan speciális halmaz, amelynek egyik eleme az 1, míg a másik eleme egy olyan halmaz, amely a 2-es egészt tartalmazza. Az f(x) jobban használatosabb fox-nél. Vissza kérdeznék. Te mit kezdenél xof-el? Halmazelméleti szorzás alatt én a Descartes-szozatot értem, (aminek műveleti jele a X) : AXB=

{(a,b) | a∈A és b∈B}. Tehát a rendezett párok (vagy számpárok) halmazárólvan szó. A halmaz hatványhalmazán az A halmaz összes részhalmazainak halmazát értik és P(A)-val jelölik. Melegen ajánlani tudom a következő magyar nyelvű szakkönyvet: Hajnal András- Hamburger Péter: Halmazelmélet. Tankönyvkiadó 1983 vagy a későbbi kiadások valamelyike.

2019. okt. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

> Vissza kérdeznék. Te mit kezdenél xof-el?

x o f = f,

és f = f o x, ez még rekurzívan is értelmes figyelembe véve, hogy x o x = x.

Szerintem nem kellene idekeverni a Descartes szorzatot. Ha úgy vizsgáljuk {1; {2}}-t, mint {1} és {{2}} uniója, úgy talán megsejthetjük, hogy itt valami unifikáció/konkatenációs szorzatról van szó. Ha találnánk a logikában egy ezzel izomorf kifejezést, az talán segítene.

2019. okt. 23. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!