Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A klímaváltozásért a megnöveke...

A klímaváltozásért a megnövekedett naptevékenység a Föld tengelyének változása & a vulkanizumus a felelős?

Figyelt kérdés

A nyolcvanas években gyermekkorom javát a játszótéren töltöttem. Nem volt sem TV, sem PC, így be kellett érni focival és ping-ponggal. Bevallom élveztem. Egész napokat fociztam a napon és meg sem éreztem. Most pedig már 5 perc napsütés után érzem, hogy túl erősen szűr a Nap. Ilyen rövid idő alatt biztosan nem emberi tevékenység lehet a kiváltó ok. De akkor mi lehet az?


- Logikus a következtetés, hogy mivel a Földre érkező szinte összes energia a Napból érkezik, emiatt a hőmérséklet növekedése is a naptevékenységgel áll összefüggésben. Nagyon sok Napi anomáliákról álvastam az utóbbi időben cikkeket tudományos oldalakon. Jelentősen megtött a káros naptevékenység.


- A vulkanikus tevékenység – mind a szárazföldi, mind a mélytengeri – valóban rengeteg szén-dioxidot ereget a légkörbe. Nagyn sok vulkán kezdte aktivizálni magát folyamatosan a 90-es évektől a Napjainkig.


- A Föld tengelyének változása valóban komoly hatással van a klímára, és akár ez is lehetne a felmelegedés oka. És a történelem során valóban volt is erre példa.


2019. okt. 22. 14:03
1 2
 1/12 Wadmalac ***** válasza:
81%

"Most pedig már 5 perc napsütés után érzem, hogy túl erősen szűr a Nap."

Érzékenyebb a bőröd. A korral jár.


"mivel a Földre érkező szinte összes energia a Napból érkezik, emiatt a hőmérséklet növekedése is a naptevékenységgel áll összefüggésben."

Részben. De a jelen klímaváltozás az ilyen hatással nincsen kimutatható szinkronban.


"Nagyn sok vulkán kezdte aktivizálni magát folyamatosan a 90-es évektől a Napjainkig."

Nincsen jelenleg olyan vulkanikus erősödési ciklus, ami egybevágna a melegedéssel. Amúgy a vulkáni hamu éppen hűt, a kibocsátott üvegházgázok mértéke meg nem nőtt a melegedéshez passzolóan. Az, hogy sok vulkánról kapsz infót, azt jelenti, több a hír a világból, mint régebben.


"A Föld tengelyének változása valóban komoly hatással van a klímára, és akár ez is lehetne a felmelegedés oka."

Ezerévews ciklusok nem passzolnak a jelen évtizedekben mérhető klímaváltozással.

2019. okt. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem csak a bőröd sorvad, az elméd is.
2019. okt. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem. A fogyasztói társadalmat kiszolgálni igyekvő és fogyasztásra buzdító haszonhalmozó világrendszer a felelős. :D
2019. okt. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Eccerűen fogalmazva a pénzimádat
2019. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Vannak persze más okok is, de ezek között igen nagy százalékban szerepel az ember. A változás üteme olyan gyors, hogy nem egyeztethető össze a korábbi klímaváltozásokkal, levegő összetétel változással, stb., pedig ezeket aránylag jó ismerjük évmilliókra visszamenőleg. Viszont igen jól illeszkedik az ipari, technikai növekedés idejéhez és üteméhez.


"Egész napokat fociztam a napon és meg sem éreztem"

Én akkor is leégtem rendesen.


"Logikus a következtetés... hőmérséklet... naptevékenységgel áll összefüggésben"

Öööö... nem, nem logikus. Nézd meg a Vénusz bolygót.


"sok vulkán kezdte aktivizálni magát"

A mostani földtörténeti időszak tektonikailag aránylag nyugodt és stabil. Hidd el, ez nudli ahhoz képest, ha valóban aktív időszakban élnénk.


"A Föld tengelyének változása"

A precesszióra gondolsz? Az egy kb. 26 000 éves ciklus, nem 100 év alatt fejti ki a hatását, hanem több ezer.

2019. okt. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem.

Az ipar, az autók, az emberiség.

2019. okt. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Azért az szép logikai okfejtés, hogy az ember biztosan nem lehetett, mert "Ilyen rövid idő alatt biztosan nem emberi tevékenység lehet a kiváltó ok" DE (!) a több ezer-tízezer éves periodicitással jellemezhető tengelyferdeség változás (úgynevezett precesszió) bizonyára felelős a felmelegedésért...


Valahogy már a teljesen szubjektív bőr és hőérzet résznél elkezdtem azon gondolkodni, hogy mennyi értelme van válaszolnom.


Nagyon stabilnak tűnsz az álláspontod terén, nem hinném hogy itt bármelyik kommentelő rövidebb-hosszabb levezetését akárcsak végig fogod gondolni, hátha ne adj Isten tévednél egy természettudományos kérdésben.

2019. nov. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:
76%

Ültök a kocsmában a pultnál.

Ott ültök pár százezer éve.

Tök jó a levegő, némi lassú hőmérsékleti-illatbeli hullámzástól eltekintve.

Erre bejön egy új fickó és ezután állati büdös lesz.

Na ki a gyanús?

2020. júl. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem,a csilliárdosak teszik tönkre.
2020. aug. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

"Egész napokat fociztam a napon és meg sem éreztem."


Mert akkor a fociztál és nem a napon gondolkoztál. :)

2020. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!