Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért fejlődik a logikám magától?

Miért fejlődik a logikám magától?

Figyelt kérdés
Igazából matekban vettem észre leginkább, hogy az elmúlt évekhez képest sokkal jobban átlátok mindent, el tudok vonatkoztazni a valóságtól. 9.-ben értettem meg először a matekot, most 12.-es vagyok és szerintem a matek csak egy alapot adott és sokra nem mentem vele logikailag csak elindított, szeretem szétboncolgatni a miérteket és hát magamtól nem biztos, hogy rájövök valami újdonságra. Tehát ez az életkorral jár? Vagy mi folyik itt?
2019. okt. 22. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor te nagyon okos lehetsz!
2019. okt. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem jár általánosságban az életkorral. Inkább annak lehet a következménye, hogy a gondolkodásmódod megváltozott helyes irányba, vagy érdekelnek a matematikai dolgok részleteiben.


Javaslom áttekinteni az integrálszámítás, és a differenciálegyenletek témakörét, ha ezek megfognak, akkor egyértelmű hogy ilyen irányban tovább kell tanulnod.

2019. okt. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Erre ráéresztél. Jóban vagyok a függvényekkel, de hol használják ezeket?
2019. okt. 22. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Szinte mindenhol használják a függvényeket. Műszaki problémáknál és gazdasági folyamatok elemzésénél is. Bár a műszaki dolgokat emelném ki elsősorban, ott is a fejlesztéseket, amelyek különböző algoritmusokban vannak jelen, informatikai és programozási szinten egyaránt.


Azt neked kell tudnod hogy mit akarsz és mi érdekel.

2019. okt. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De várj te akkor csak lebontani tudod a dolgokat vagy összerakni is? Lebontani könnyű de fordítva már ütközhetsz némi ellentmondásba.
2019. okt. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem magától fejlődött a logikád, hanem azért, mert iskolába jársz. Matek órán nem csak matekot tanítanak, hanem megtanulsz logikusan gondolkodni. Ezèrt tanítanak olyan dolgokat, amiket a legtöbben soha nem fognak használni, pl deriválni/integrálni. Ezek újabb kihívást jelentenek, ezzel fejlesztve a logikádat, megtanítanak elvonatkoztatva gondolkodni, stb..
2019. okt. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 Szokott működni az összerakás is


#6 de matek órán logikai mintákat tanulunk nem?

2019. okt. 24. 17:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Logikai minták tanulása által megtanulsz logikai mintákat találni/kitalálni magadtól is. Ezt fejleszti a matematika. Ezért nem szabad szidni a matematika tanárokat és/vagy tananyagot, hogy "hát de én ezt úgysem fogom soha használni." A magyar matematika oktatás igenis jó! Ha nem is fogsz soha deriválni, a deriválás megtanulása kihívást jelentett, ami fejlesztette a logikádat. Nem csak egy logikai mintát tanított, hanem megtanított logikát tanulni, logikai mintákat megfigyelni.
2019. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De egészen 9. osztályig nem értettem a matekot. 2. osztályban volt egy egyenletszerű valami, számok meg műveletek között voltak háromszögek, négyzetek, karikák és én annyira nem értettem, hogy bent kellett maradjak a suliba, hogy elmagyarázzák, de sose értettem meg. Azt sem mondom, hogy nem voltak jók a tanárok, mert volt, akit szerettem.
2019. okt. 24. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!