Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Túlzottan pesszimista lennék...

Túlzottan pesszimista lennék vagy ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Már úgy gondolkozok, hogyha szóba kerül az hogy mi lesz 10-20 év múlva, akkor nekem az ugrik be hogy a tengerparti városok nagy része eltűnik, termőföldek folyamatosan csökkenek (mivel egyre kevesebb van, a maradékot egyre jobban ki kell használni, ezzel gerjesztve tovább a folyamatot), ivóvíz rohamos ütemben csökken, nagyon szélsőséges időjárás lesz sok katasztrófával. Én remélem hogy nem ez lesz, de ennek elkerülésére semmilyen intézkedés nem született, ami érne is valamit
2019. nov. 6. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Ezek 50-100 év múlva esedékesek, ha addig sem történik semmi. 10-20 év múlva még nem lesz ennyire érezhető a klímaváltozás hatása. Esetleg nyári vízkorlátozások lehetnek, termőföldeket erősebben kell öntözni, drágább lesz a zöldség, gyümölcs, alap felszerelés lehet a lakás klíma.
2019. nov. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%

Nem pesszimista vagy, ezt másképp hívják. A tengerparti városok nem csak úgy eltűnnek. Menj el Hollandiába, mássz fel egy tengerparti dűnesorra és látni fogod: a tengerszint 5-10 méterrel magasabb a városok utcáinál.

A termőföld nem csökken, a körülötte való időjárás változik. Ez azt jelenti, ahol ma búzát termesztenek, holnap ott azt nem lehet. Ott mondjuk olajbogyót lehet.

Az ivóvíz nem csökken. A szennyezettsége nő, de például egyes tengerparti országok már régóta vízigényük jelentős részét a tengervízből állítják elő.

Ez a problémakör kicsit bonyolultabb. A világ országai ma élnek valahogy, hagyományaiknak megfelelően. Az átrendeződés (nem pedig eltűnés!) olyan drasztikusan változtatja meg a lehetőségeiket, hogy ezt nem tudják követni, ezért hatalmas népvándorlások lesznek, amelyek gyökeresen megváltoztatják az emberiség mai szerkezetét. És ez senkinek nem jó.

Ebben a remény gyakorlatilag hátráltató tényező és ezért roppant káros. A reménykedő ül és vár, hátha nem őt üti el a gőzhenger. Ahelyett, hogy odébb menne, megállítaná a gőzhengert, azaz tanulna, hogy tudja, mi a teendő, és azt a teendőt sürgősen végre is hajtaná. Persze szervezetten, de ez nyilvánvalóan következik a tanulásból.

2019. nov. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos nagyon valószínű, hogy még a közeljövőben elindul egy láncreakciószerű kihalási hullám, ami a társadalom végét jelenti, hiszen még mindig nem vagyunk olyan fejlettségi szinten (és egy jó ideig nem is lennénk) hogy a természettől teljesen függetlenül fenntartsuk a jelenlegi civilizációt.


Látom a fenti kettő szépen bevette a legoptimistább, már több éves IPCC jelentéseket. Majd picit kevesebb lesz a burgonya, de legalább az olivából meg több lesz és Budapest éghajlata a mai Szkopje éghajlata lesz... Hát ez sajnos nem így működik, ez csak önbecsapás.


Itt egy cikk: [link]


És ha érdekel, nézd bele legalább az első néhány percbe (BBC dokumentumfilm) [link]

2019. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!