Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Manapság miért nevetik ki...

Manapság miért nevetik ki egyesek azokat az embereket, akik a természettudományos és egyéb tudását hangoztatják?

Figyelt kérdés
Engem nem egyszer kuncogtak már ki, vagy mosolyogtak elnézően az ismerőseim, kollégáim. Nem tudom miért olyan nevetséges, ha valaki próbálja a saját tudását közre adni néha néha.
2019. nov. 6. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nevezik ki, aki okoskodik.
2019. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen témában nevettek ki, és miért?


Mi az hogy hangoztattad?


Nem mindegy, hogyha témába illően szóltál hozzá egy tudományos jellegű vitában...


Vagy egy meeting közepén felálltál az asztal közepére, letoltad a gatyádat és elkezdtél helikopterezni, miközben az Ősrobbanás elméletét magyaráztad.

2019. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, mert valami okoskodó kripli vagy.
2019. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik.
2019. nov. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az alábbi két helyzet történhetett (vagy a kettő együtt):

1) téves információkat adtál

2) nem kívánt helyzetben meséltél, amikor és ahol senki nem volt kíváncsi rá (ez nem bűn senki részéről amúgy...)

2019. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem akkor az utolsó válaszolóból kiindulva, hogy bár a kutyát nem érdekelte, de elkezdtem mesélni pl.: A neutroncsillagokról, vagy éppen Costa Rica öko gazdálkodásáról.

De nem értem miért bűn az, ha valaki erről mesél.

Mégha nem is érdekli őket, akkor is érdekes és izgalmas témákról hallanak információkat.

2019. nov. 6. 22:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Tehát #3
2019. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, tudományról olyan emberekkel kell beszélni akiket ez érdekel és kellő affinitásuk van a témához.


Nekem a kollégáim ilyenek, mert alapból mérnökök, fizikusok, orvosok, biológusok és csillagászok is dolgoznak a cégünknél.


Viszont pl a programozókat a világ végére ki lehet kergetni a tudománnyal és full leszarják az egészet. Sőt le is nézik gyakran. Nekik van a szoftver oszt működjön, meg az idegesítő kutatók userek kussoljanak ha bugot találnak.


Semmilyen más esetben nem tudom elképzelni hogy tudományról ilyen szinten okoskodjak a többi barátommal. Ők bölcsészek, építészek, és egyéb munkákat végeznek. Néha filozofálgatunk a világegyetemről pár sör mellett, de amúgy soha nem jön fel mint téma ez.


Az átlag embereket ez hótra nem érdekli, vagy megnéznek max a Spektrumon valamit azt kész.


Ha kérdeznek a kutatói munkáról akkor mesélek max. Amúgy senkit nem érdekel a szakmabelieken kívül.

2019. nov. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

A bölcs ember akkor és arról szól, ami a környezetét érdekli. Mégpedig pontosan olyan mértékben.

A környezet mindig megfelelően reagál, ha a megnyilatkozás nem illett a környezetbe, az kiveti. Ez egy természettörvény, hatás ellenhatás törvényének is szokták nevezni. És ez az emberre is érvényes, mert ő is része a természetnek.

2019. nov. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
91%

Tanács: a beszédtémádat a megfelelő társasághoz válaszd.

Ha a hallgatóság tudása vagy érdeklődése és a témád közt nagy a szakadék, abból nem jössz ki jól, még ha sokkal értelmesebb téma is az ott általánosnál.


Tanács2: a beszédstílusodat és az adott témához tartozó tudásanyag szintjét is a társaság kompatibilitásához válaszd. Tehát pl. kerüld az idegen szavak használatát, amit lehet, fordíts "konyhanyelvre". Ezzel elérhető még alacsony tudásszintű társaságnál is, hogy nem hogy tolerálják, hanem még érdeklődést is kiválthatsz.


Tanács3: Adott társaságban ne erőltess az aktuális közös beszédtémától messze elszálló témát. A közös beszélgetés témáit óvatosan spékelve tudományos infókkal még pozitívan is kijöhetsz, mert elkezdi a nép úgy érezni, mi most itt komoly tudományos dolgokról beszélgetÜNK. :)


Nagyon fontos, hogy ne érezzék kioktatásnak. Ez bizony fogalmazásmód és stílus kérdése. Meg mennyiség.


Kevesen ismerik el szívesen, ha egy téma túlnövi a szintjüket. Ilyenkor könnyebben lehetsz a társaság okoskodó hülyéje, nem pedig hülyéskedő okosa, mert inkább fognak kiröhögni, mint hogy elismerjék az inkompetenciát.


Ha meg simán érdektelen neki a téma, az ugyanolyan rossz.

Megkapod az "unalmas" táblát.


Ha mindez nem megy, egyetlen megoldás van csak:

Megkeresed a megfelelő közös tudományos érdeklődésű társaságot és ott beszélsz. Máshol meg inkább befogod. :D

2019. nov. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!