Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha azt mondják ne tüzeljünk...

Ha azt mondják ne tüzeljünk szeméttel, akkor a szemétégetőkkel miért nincs baj?

Figyelt kérdés
2019. nov. 6. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a szemétégetők hál' Istennek nem úgy működnek, mint Sanyi bácsi olajoshordóból tákolt dobkályhája. Itt találsz leírást róla, jobban én sem tudnám elmagyarázni:

[link]

2019. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó hát az én kazánom egyszerűbb működésű egy kéménye van, nem kell vacakolni ezekkel a drága dolgokkal, elég ha az én lakásomat fűti.
2019. nov. 6. 20:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ipari méretekben nagyon más a szemétégetés mint otthon. Ahogy már írták is. De égethetsz szemetet otthon, amíg úgy seggbe nem rak valaki emiatt, hogy belerokkansz. :D
2019. nov. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

Bár nem vagyok jártas a témában, azt gondolom, hogy azért, mert:

A szemétégetőket arra találják ki, hogy szemetet égessenek benne, tehát valószínűleg optimálisan működik a szemét elégetésében, és arra is törekednek hogy minél kevesebb károsanyag kerüljön a levegőbe, mert ez mindenki érdeke.


Ezzel szemben a kályhák nem erre lettek kitalálva, és egyébként nagyon rossz levegőt eredményez.

2019. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan gyanúm, hogy a te kazánoddal nem az a baj, hogy csak egy kéménye van, hanem az, hogy az égési hőmérséklet a közelében sincs annak, ami egy szemétégetőben előfordul, a füst meg mindenféle kezelés nélkül csak úgy megy kifelé a kéményen, mert "jaóazúgy, csak füccsön".
2019. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A szemétégetőből többszörös szűrés után jön ki tisztított levegő, tulajdonképpen csak vízpára, az otthoni kályhából meg rettentő káros égéstermékek jönnek ki.
2019. nov. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért, mert 500 méteres körzetben nem lehet utána levegőt kapni...
2019. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, senki nem panaszkodott még, ha jó a szél akkor elviszi.
2019. nov. 6. 21:42
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy miattad van nálam ilyen borzalmas szmog?
2019. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudod kérdező, te egy vagy abból a milliárdból, aki mind ezt mondja. Te egyedül nem számítanál, annál a természet is többet produkál. Csakhogy nem egyedül vagy, és a környezetvédelem egyik legfőbb célja a hozzád hasonló milliárdokat meggyőzni arról, hogy millió gombostűfej egyenként fel sem tűnik, de együtt már nem tudod megemelni. A természet se a ti összes szemeteteket feldolgozni.

Itt nem a kazánoddal van baj, hanem a kicsinyes és sekély gondolkodásmóddal. A problémát ez okozza, mert a kazán szintén csak egy a sok közül. Egyetlen megoldás létezik: csökkenteni ezt a szemléletmódot, hogy egyszer utolérjük önmagunkat.

2019. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!