Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudják, hogy kb 10%-áró...

Honnan tudják, hogy kb 10%-áról tudunk a veszélyes aszteroidáknak, ha nem tudjuk, hogy összesen mennyi van?

Figyelt kérdés
Laikus vagyok, de érdekel a téma. Több doku filmben, cikkben hallottam/olvastam, hogy 10% van megtalálva, figyelve a veszélyes égitesteknek, kisbolygóknak. A többiről nem tudunk semmit, (még) nem látjuk. Ha tudnak pl 50-ről, de a többiről nem, akkor honnan tudják, hogy kb 500 van, és nem 5.000, vagy 50.000??

2019. nov. 13. 10:57
 1/4 EagleHUN ***** válasza:
100%
Valószínűségszámítással ("tippelik").
2019. nov. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Az aszteroidákat úgy fedezik fel, hogy nézik az égbolt egy-egy apró szeletét, és regisztrálják, ha valamelyik csillagot egy időre kitakarja valami. A kitakarás hosszából meg a szomszédos kitakarások adataiból összerakják, hogy kb. mekkora és milyen pályán haladó aszteroida okozhatta őket, amit aztán figyelnek tovább, hogy pontosítsák az adatokat.

Mivel nem az egész eget nézik egyszerre, nyilván csak fokozatosan tudják felfedezni az aszteroidákat. Azt persze tudják, hogy mely részeit és mennyi ideig figyelték, és eközben mennyi veszélyes aszteroidát fedeztek fel, így azt is meg tudják becsülni, hogy mennyit fedeztek volna fel, ha a teljes eget nézték volna, folyamatosan.

2019. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%
Nagyon jó kérdés. Nem tudják, csak becsülik és sajnos tudományos adatként állítják be. Valamit mondani kell a parasztnak hogy elájuljon a magas szintű rizsától, no meg a fizetésért is persze. Ez olyan mint a szomszédban van 2 kutya és ebből megmondanám hogy mennyi van az országban... Nevetséges :).
2019. nov. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nevetséges.

Ugyanis MÉG azt is figyelembe veszik, hogy milyen valószínűséggel hova kerülnek kutyák, és így már mindjárt más a becslés.

Tudod, az égen nem csak úgy összevissza kóricálnak az aszteroidák, hanem vannak bizonyos szabályok.

Na, a tudomány akkor igazán tudomány, ha ezeket ismeri és figyelembe veszi.

Ehhez pedig pénz is kell, hogy téged idézzelek.


Amúgy meg, ha kellően betojsz, és JÓVAL TÖBB pénzt adsz rá, akkor a távcsövek nagy részét átállítják erre, és a jelenlegi 10% helyett mondjuk 80%-ot is felderítenek záros határidőn belül.


Csak merem remélni, hogy nem hallottál még a gammavillanásokról...

2019. nov. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!