Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki letudná írni hogy kell...

Ujkisasd08 kérdése:

Valaki letudná írni hogy kell kis mennyiségű Nitroglicerin-t elő állítani?

Figyelt kérdés
(Azok KÍMÉLJENEK meg akik azzal jönnek hogy minek kell nekem!!)SZóval egy kisérletemhez kéne. Nem nagyon találtam hogy ,hogy kell csinálni. Esetleg tudnátok segíteni?

2019. nov. 18. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell az neked.


A TEK már rögzítette a kérdést, hamarosan lekérik az IP címed alapján édesanyádék lakcímet. Ne csodálkozz ha betörik az ajtót és a taknyodon húznak végig a rabszállítóig.

2019. nov. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 EagleHUN ***** válasza:
100%

Kis mennyiségben gyógyszer, és ez szó szerint így van merthogy szívgyógyszer hatóanyaga!

[link]


Előállítása itt:

[link]


A lényeg hogy glicerin és tömény salétromsav keverékéből tömény kénsav katalizálja a vízkivonást, így lejátszódik a reakció.

Ebből a 2 tömény savat elég nehéz beszerezni.

Glicerint simán lehet vásárolni.

2019. nov. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, mi lehet az a Nitroglicerin-t. Próbáltam átalakítani; t(Niroglicerin-1), de így sem ismerős...
2019. nov. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok csinálni csak az elkêszítésének a folyamata kell.
2019. nov. 19. 06:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
pl. Ken Follett: Egy férfi Szentpétervárról c. regényében le van írva a házibarkács előállítás.
2019. nov. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ha jól rémlik, Verne: Rejtelmes sziget c. művében is. ráadásul ott egészen alapvető, a természetben megtalálható anyagokból dolgoznak
2019. nov. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Kicsit fura, hogy milyen sokaknak kell ilyesmi nem megcsinálásra, csak hogy tudják, hogyan.

Robbanószert csinálni, mérget keverni stb...

Mindenki nekiállt krimit írni?

2019. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És még ráadásul a kérdés szerint egy kísérlethez kéne, nem egy fogalmazáshoz. :D
2019. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor fiatal voltam én is csináltam ~ 0,5 gramm ekrazitot. Csak a kotyvasztás kedvéért. Szép sárga volt.
2019. nov. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Anno én is próbálkoztam, akkoriban ez a házi robbanószer-témanem volt ilyen szigorúan szabályozva, vagy inkább betartatva.

Az én nitroglicerinem tejes maradt, úgy meg nem durran.

De ismerősömnek összejött a szép olajsárga, kábé egy köbcenti.

Azt eldurrogatta (tuk) kb. cseppenként.

2019. nov. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!