Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen bizonyíték (ok) utalnak...

Milyen bizonyíték (ok) utalnak arra, hogy az univerzum lapos?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg valószínűsíthető, hogy lapos ? Egy TV műsorban ezt állították.
2019. nov. 21. 21:39
1 2 3
 1/30 Barnabas333 ***** válasza:
59%
Asimov azt mondta egy gömb ami tágul, én inkább neki hiszek...
2019. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Gugu Gabor ***** válasza:
89%
Ne nézd meg a Godzilla című dokumentum filmet
2019. nov. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem lapos. Ne nézz annyi TVt mert kilapul az agyad 😃
2019. nov. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
65%
ha nem lenne lapos akkor leesnénk
2019. nov. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%

A TV nem egy peer reviewed szaklap mint pl a Nature Astronomy.


Bárki bármilyen hülyeséget mondhat, még csak lektorálni se kell.


Egyáltalán nem tartozik a hivatalos tudományos források közé... és pl a History Channel kifejezetten szereti nyomatni az áltudományos misztikus fasságokat. Discovery úgyszint.


Ha valódi tudományt akarsz. Ne a tévébe' keresd.

2019. nov. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
44%

Te kérdeztél valamit kérdező,a válaszolók válaszoltak. Nem egyezik a te elképzeléseiddel de ne háborodj már fel! Hülye kérdésre hülye válasz tudod...


Semmilyen bizonyíték nem utal erre,sok sok dokumentum film és egyéb természet/oktató filmet láttam már de ezek mind csak feltevések. Semmi sem biztos.

Alapjáraton a Föld nem lehet lapos mivel sok-sok számítás,fénykép alátámasztja ezt. Sokkal biztosabb hogy enyhén ovális alaku a Föld mint az hogy lapos.


A tv-ben sem minden igaz amit mondanak nyugi..ők ezért kapják a fizetést hogy az ilyen embereket beetessék. Ne háborogj már azért ha másoknak igaza van. Neked nincs hülye vagy és slussz.

2019. nov. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 dellfil ***** válasza:
100%

Nézd, és okulj, és fogadd el. :


https://www.youtube.com/watch?v=ba-3DjEZcS0


49:00 - 50:00 között elhangzik, hogy sík. De ha végignézed, még a végén megérted, hogy egy "tér" hogyan lehet "sík". :D


dellfil

2019. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%
Vannak nagyon jó érvek ebben a témában. Nem az igazságtartalommal kell itt foglalkozni, hanem az érvelési lehetőségekkel.
2019. nov. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Régebben olvastam egyetemi oktató anyagot a saját szakterületemről.

Majd , mikor felhívtam a szerző figyelmét, hogy jó nagy butaságokat írt, akkor azt írta vissza, hogy ja , az csak a régi berögződés.

Majd, mikor felhívtam a figyelmét az írás összes hibájára, akkor már válasz sem érkezett.

Úgy látszik már az egyetemi tanítás sem állja meg a helyét. Bele sem merek gondolni, hogy ugyanezen ember lektorál, amit elfogadottnak ítélnek a TV ellenzői. Megjegyeztem.

TV nem jó

Youtube jó

Lektorált irodalom jó.

2019. nov. 22. 02:00
 10/30 anonim ***** válasza:
31%

Az egyetemi oktató anyag mióta lektorált irodalom?

Legtöbb hemzseg a hibáktól, általánosításokból, felületes megfogalmazástól.

Ezek többsége szemléltetés csupán, mert a valódi tudományos anyag érthetetlen lenne a hallgatók számára.

Főleg, ha valami szab.vál. tárgy oktató anyagát nézted.


Kérdező te tényleg nem tudod megítélni, mitől lehet hiteles egy forrás?


Amúgy mindent kétkedve kell fogadni és több szemszögből vizsgálni, de ez inkább tanulási módszertani kérdés, mint tudományos..

2019. nov. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!