Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van itt olyasvalaki, aki...

Van itt olyasvalaki, aki csillagásznak készül?

Figyelt kérdés
Esetleg már belevetette magát vmilyen képzésbe is?
2010. júl. 19. 00:02
1 2
 1/16 hasasasa ***** válasza:
én nem annak készülök de nagyon érdekelnek az ilyesféle cuccok
2010. júl. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nekem sajnos senki ismerősöm nincs, akit ez érdekelne, nem tudok beszélni erről senkivel igazán ,pedig engem is nagyon foglalkoztat. Esetleg konzultálhatunk ezzel kapcsolatban, van kedved?(pl. skype, e-mail)

Vagy másvalaki, akit ez érdekel,és szívesen beszélne a csillagászatról, írjon nekem privit!!! Köszönöm!

2010. júl. 19. 00:09
 3/16 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az első válaszolóhoz. Én sem annak tanulok, de nagyon érdekel, viszont matekból nem vagyok jó sajnos.
2010. júl. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én nem annak tanultam.

Engem is érdekel,és sokszor bámulom is az eget,mert gyönyörű.De keveset tudok róla,megtalálom a Tejutat és a göncölszekeret és kész.

Kajak nem értem am márt úgy kötik össze néhány csillagot "ahogy" mert teljesen másképp is össze lehetne kötni :D

2010. júl. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Engem csak érdekelnek a csillagászati és filozófiai kérdések.


Rengeteg könyvet olvasok ilyenekről.Ha kiolvasol kb 3-4 könyvet ebből a témából, máris nagyon sokat tudsz.


Ajánlom John Gribbin könyveit. Bár ahhoz hogy csillagász legyél kell valamit sejtened a kvantummechanikáról is.Ő erről a kettőről ír.Nagyon érdekes elbeszélésben.

2010. júl. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

00:48-as


Azért úgy kötik, mert anno az antik világban azokat látták bele a görögök :)

Amúgy összesen 88 csillagkép van (hivatalosan), ebből 47 nálunk is látszik :)


amúgy: [link]


:)

2010. júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan felsőtagozatos koromban érdekelt. Igaz, az már elég régen volt... Később valahogy annyira nem. Bár ha felvettek volna földrajz szakra, ott azért lett volna. Viszont a matek miatt sokat szívtam volna, mert abban a reál beállítottságom ellenére nem vagyok annyira jó.


Viszont mostanában a szép nyári esetéken elkezdtem keresgélni a csillagképeket. De egyrészt a fényszennyezés, másrészt a rutintalanságom miatt nem ment túl jól a dolog. De a könyvet (Klepesta-Rükl: Csillagképek atlasza), amit mostanában nézegettem ennek kapcsán, azt szerintem érdemes lenne beszerezni.

2010. júl. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Én csillagász szakirányon tanulok, pont itt: [link] .

Nem tudom fejből a csillagképeket, és eddigi tanulmányaim során egyetlen egyszer néztem távcsőbe.


A csillagász szak véleményem szerint nem kifejezetten azoknak való, akik szeretik nézegetni az eget. Sokkal több számolás, mint bámulás.


Ettől függetlenül jópár évfolyamtársam amatőr csillagász is mellette.

2010. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom fejből a csillagképeket, és eddigi tanulmányaim során egyetlen egyszer néztem távcsőbe. "


Egyszer néztél távcsőbe? Ez azért durva! :( Persze sok elmélet is van, de akkor is túlzás, hogy nem része a képzésnek a csillagok távcsöves megfigyelése valamilyen formában!

2010. júl. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát ez az alapszak csillagászat szakiránnyal :) Lesni a másik épületet az észlelési gyakorlaton :)) Na de reméljük, mesterszakon majd látjuk a csillagos eget is - nem csak szabad szemmel :D
2010. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!