Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kérdésem a Sósavhoz (30%) és...

Gergely006 kérdése:

Kérdésem a Sósavhoz (30%) és a Hidrogén-peroxid (30%-37%) -hoz kapcsolódna. Szeretnék minél többet megtudni a két anyagról és egyvelegükről. (? )

Figyelt kérdés

Szeretnék dolgozni a jövőben a két anyaggal. Szeretném majd vegyíteni őket, mivel erős iparimaróhatására lenne szükségem egy projekt kapcsán. Sajnos nem jut eszembe a kémia óra;


Hogyan kell tárolni őket? (Külön-külön, és mikor vegyítettem őket)


Milyen reakció léphet fel ha bizonyos arányokban eltérek az anyagok használatban?


Mire figyeljek oda nagyon?(Mivel robbanás veszélyes anyag, mérgező, és nem épp testápolónak való)


Ha baj történne mitévő legyek?


Milyen felszerelés kell a kesztyű és szemüvegen kívül?(milyen kesztyű legyen?)


Legesleg jobban a tárolásától félek(mivel nem tudom pontosan az előírásokat rá) és mivel nem szeretném bántani a környzetet, az, hogy hogyan kezeljem használat után a (Sósav és Hidrogén-peroxid) vegyületét? hova adjam le?


VICCESKEDŐKNEK: Nem játék ez az egész, értelmes és "életmentő" válaszokat értékelném, mivel ez egy veszélyes és a környezetre ártalmas kémiai folyamat...A válaszokat előre köszönöm!!! :)



2019. nov. 28. 17:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Legeslegjobban ha lehet szakértői véleményre lenne szükségem :/
2019. nov. 28. 17:20
 2/3 anonim válasza:

1.szabály: Ha a bőrödhöz ér előbb száraz ronggyal töröld le és mosd meg

2.szabály: Mindig legyen a közeledben víz és homok vagy por (ha kigyulladna véletlenül)

Mindig a megadott arányokat használd

Rá van írva hogy hogy kell tárolni

Nem vagyok szakertő de kémiából kitűnő tanuló voltam és kémia szakra jártam

Bocsi csak ennyit tudok mondani

2019. nov. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ne kérj bicsánatot, nagyon sokat segítettél! ^^
2019. nov. 30. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!