Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A klímák tényleg szennyezik a...

A klímák tényleg szennyezik a környezetet és a klímaváltozást elősegíti?

Figyelt kérdés

2019. nov. 30. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a légkondicionálók? Csak annyira, mint a hűtőgépek, vagyis egyrészt attól függ, milyen anyag kering benne, másrészt, hogy mennyi energiát fogyaszt. (De szerintem csak ezek miatt nem lesz klímaváltozás.)
2019. nov. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen légkondikra gondoltam. Azt mondják káros a környezetre és elősegíti a klímaváltozást.
2019. nov. 30. 21:48
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
nem
2019. nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A klímák alapvetően nem szennyezik a környezetet, de vannak benne olyan anyagok, amelyek nem megfelelő kezelés esetén kijutnak a környezetbe és hozzájárulnak a környezet szennyezéséhez. A legfontosabb ilyen anyag a hűtőközeg. Meg van rá a technológia, ha működik a kompresszor, semmiből nem tart visszaszivatni a kültéribe, ahogyan az gyárilag érkezik, nem működő kompresszor esetén is van megoldás a hűtőközeg tartályba gyűjtésére. Ám vannak olyanok, akiket semennyire nem érdekel a környezetük, amiben élnek és simán elengedik a hűtőközeget, amely káros a környezetre, illetve újratölteni sem két forint, mivel baromi drágák a hűtőközegek.

Rendes működés esetében csak áramot fogyasztanak, füstöt nem eregetnek és semmilyen káros anyagot nem juttatnak a környezetbe. Klímával való fűtés esetében a klíma hőszivattyúként működik, nem hőt állít elő, hanem a kinti levegőből szivattyúzza be a meleget a házba, így megújuló energiaforrásnak számít. Nem szennyezi a környezetet, mint a fa vagy gáz elégetéséből származó káros anyagok.

2019. nov. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A klíma három módon is szennyezi a környezetet.

Egyrészt le kell gyártani, el kell szállítani a vevőhöz, fel kell szerelni, majd egyszer le kell szerelni meg kell semmisíteni, vagy újrahasznosítani. Ez anyag, energia, idő, munka, üzemanyag, ami valamelyest hatással van a környezetre. Ez a hatás egyébként minden ipar által előállított termékünkre igaz, ezért sokan ezt természetes és kikerülhetetlen velejárójának tekintik a technikai civilizációnak. Másod sorban használatával villamos energiát használsz, ami jelenleg a legtöbb üvegház-hatású gáz kibocsájtással jár együtt. Ne áltassuk magunkat a napenergiával, és hasonlókkal. A prognózis szerint idén rekord nagysággal bővültek az alternatív energiaipari beruházások (napelem és társai), amik világ viszonylatban elérték a dicséretes 60 Mrd USD-t, közben a fosszilis energiaipar 600 Mrd USD-vel bővült egyetlen év alatt.

A harmadik szennyező faktora klímáknál, ami most nagyon ördögtől való, és nagyon ki lett pellengérezve, az a benne lévő hűtőközeg (konyhanyelven "gáz"), ami flour tartalmánál fogva jelentős üvegház hatással bír. Elvileg a klíma megsemmisítésekor össze kéne gyűjteni és elvinni ártalmatlanítani, de ez sehol sem működik. Mindenki azzal számol, hogy egyszer ez a hűtőközeg így-vagy úgy egyszer a légkörbe kerül, és ott akár száz évig is kifejti káros hatását. Ami jót tettek a szabályozással, hogy most már csak arra jogosult, engedéllyel bíró szakember szerelhet klímát, juthat hozzá hűtőközeghez. Így talán nem szivárog el évente a hűtőközeg a nagyvilágba, mint ahogy régen bevett gyakorlat volt. Másrészt a CO kvótákkal rákényszerítették a gyártókat, hogy kevésbé szennyező, vagy kevesebb töltetű gépeket állítsanak elő.

2019. dec. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azt még azért hozzá tenném hogy a leírtak ellenére, nehogy elmenjen a kedved a klímától, hogy a klíma, hőszivattyú egy valóban remek dolog. Használata az egyre gyilkosabb nyári hőségben kikerülhetetlen lesz, és ha megfelelő modellt (fűtésre optimalizált) választasz, akkor egy nagyon gazdaságos, és működtetésével a legkörnyezetkímélőbb fűtési módot választod.

Ezt egy hőszivattyú-klíma-napelemtelepítő mondja neked, aki 15 éve van a szakmában.

2019. dec. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt még tegyük hozzá, hogy elviselhetővé teszi az egyre melegebb nyarakat, ami azt a téves elképzelést plántálja az emberek agyába, hogy nincs is akkora baj a klímaváltozással...
2019. dec. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
igen igen hetes igazad van. Ez most amit mondasz olyan mint,hogy ha kimegy az ember a szabadba és megnézi az időt akkor hideget és fagyot érez . Ezért letagadja az ember agya azt,hogy létezik a klímaváltozás. Itt Magyarországon nem sokat érzünk és fogunk ebből érezni. Max nyáron mikor forróság lesz és ez fokozódni fog.
2019. dec. 1. 10:43
 9/14 anonim ***** válasza:

"Itt Magyarországon nem sokat érzünk és fogunk ebből érezni. Max nyáron mikor forróság lesz és ez fokozódni fog."

Vagy télen, ha egyre gyakrabban tör be hozzánk a sarki légtömeg.

Vagy tavasszal és ősszel, ha nem lesz egy csepp eső sem.

2019. dec. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Néhány dolgot nem árt szem előtt tartani.

Egy eszköz képes önmagában szennyezni működés közben, ilyen például egy autó.

Egy eszköz önmagában egyáltalán nem szennyez, azonban az előállítása közben keletkezik sok szennyezőanyag. Ilyenek voltak például korábban a hűtőgépek. Ma már nem úgy állítják elő őket.

Egy eszköz lehet rendkívül csekély mértékben szennyező, mondhatnám kimérhetetlen mértékben. Ám ha milliószámra működnek folyamatosan, mondjuk egy év alatt összesen sok szennyet termelhetnek.

Lehet eszköz kevés számú, de rendkívüli mértékben szennyező. Erre példa Csernobil.


Egyszóval a kis szennyezés is szennyezés! Ám másfelől az emberi lét (és minden fajta lét) szennyez is, ami másnak nem jó. A szennyeződés eltakarítódik, részben ezt megteheti az ember, részben megteszi a természet. Ezért amit vizsgálni érdemes, az az, hogy milyen az egyensúly, mi a trend. Ha már nagyon szennyeztünk, kis további szennyezés is káros. Ha még van tartalék, nagyobb szennyezés is később következik be.

És ha azt látjuk, a szennyezés akkora, amelyet már nincs képességünk csökkenteni egy szint alá, a természet se képes, akkor tudhatjuk, lesz egy pillanat, mikor ez a szennyezés ölni fog.

Amit ma tudunk: hamarosan nem lesz képességünk, de ma még van. Azonban ha nem kezdjük el gyorsan ezt a képességet aktivizálni, nincs messze az idő, mikor nem is fogjuk már tudni (illetve az kevés lesz). És innentől már nincs min gondolkodni, csak várni lehet a fokozatos pusztulást.

Persze a pusztuló emberiség piszka is csökken, tehát lesz majd egy idő, mikor a természet a "tisztogatást" képes lesz megtenni, hiszen nincs utánpótlás. Csak addig nagyon sokan halnak meg. Nem tudni kik. De senki se szeretne ide tartozni. Viszont vannak buták vagy mohók,akik ezt nem képesek/akarják belátni. A fő probléma éppen ez.

2019. dec. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!