Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől lesz tudós valaki?

Mitől lesz tudós valaki?

Figyelt kérdés
Vagy milye van, amitől ő már tudós, nem "sima" csillagász pl? A 45 éve ptaktizáló fogorvosom szájsebész főorvos, szerintem az országban a legjobb. Úgy húz fogat, hogy szó szerint nem veszi észre az ember, minden betege imádja, isteníti, jogosan . Mégsem hívja senki tudósnak. Doku filmben 35 éves csillagász nőről üeg tudósként beszélnek, aki távcsövön nézegeti a Napot. Mitől több/jobb ő?

2019. dec. 4. 06:59
 1/6 A kérdező kommentje:
üeg=meg (telefon)
2019. dec. 4. 07:01
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Nos állítólag:

A tudós: természeti ismeretek rendszerezésével, egységbe foglalásával és általánosított törvényszerűségeivel foglalkozó szakember.

2019. dec. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tudós az akire az mondják. Magát senki nem nevezi tudósnak. Mond azt hogy a fogorvosod tudós és máris az lesz.
2019. dec. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A "tudós" nem minősítés. A (tudományos) kutatókat a köznyelv tudósoknak nevezi, ők magukat meg nem. Az, hogy egy praktizáló orvost istenítenek a betegei, az semmit sem jelent az ő szakmai tudása tekintetében.
2019. dec. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én alkalmazott matematikus vagyok, soha nem mondták még rám, hogy "tudós", sőt még azt sem, hogy matematikus, mindig az alapján változott a beosztásom neve, hogy a matek melyik ága dominál, és mire kell használni. Most pl tanácsadó vagyok egy cégnél.

És nem csak tudós nem vagyok, de még csak doktor sem.. pedig hidd el, van tudásom, nem kevés.. és hidd el, matematika szak egy perccel sem könnyebb, mint az orvosi.

2019. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, a tudós egy köznyelvi fogalom.


Vakójában alkalmazott szakemberek és kutatók vannak.


Ha a fogorvosod nem csak fogat húzna, hanem új műtéti technikákat, implantátumokat fejlesztene ki, új gyógyszerekkel végezne nagy elemszámú teszteket, vagy kisegerek kihullott fogait növesztené vissza őssejtekből... majd mindezeket konferenciákon és szaklapokban publikálná... akkor lenne kutató is egyben.


Az elért eredményei alapján nevezheti a köznép tudósnak.

2019. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!